HAKKARİ HABERLERİ

DİTAM Hakkari'de STK'larla toplantı yaptı

DHA
20.08.2016 - 13:19Son Güncelleme :
DHA

Behçet DALMAZ/ HAKKARİ, (DHA)- DİCLE Toplumsal Araştırmalar Merkezi'nin (DİTAM) 'Eşitlikçi ve Çoğulcu Demokrasi Platformu/Ağı' bölge toplantısının sonuncunu Hakkari'deki STK'larla yaptı.
Merkezi Diyarbakır'da bulunan DİTAM'ın Avrupa Birliği 'Demokrasi ve İnsan Hakları İçin Avrupa Aracı-DİHAA' tarafından desteklenen 'Eşitlikçi ve Çoğulcu Demokrasi Platformu/Ağı', son bölge toplantısını Hakkari'de bir otelde yaptı. Toplantıya, proje yetkilileri ve Hakkari'deki STK temsilcileri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan DİTAM Başkanı Mehmet Kaya, merkezin kuruluş sürecini, amaçlarını, bugüne kadar yaptığı çalışmaları ile hedeflerini anlattı. Bölge STK'ları arasındaki ilişkinin büyük bir önem taşıdığını belirten Kaya, "Ortaklaşmanın, sorunlara ilişkin görüş ve öneriler oluşturmanın ve kamuoyu ile paylaşmanın büyük önemi ortada. Bu açıdan bölgede yaşananları, birlikte tartışarak rapor haline getirmek son derece önemli olacaktır" dedi. Başkan Yardımcısı Mesut Azizoğlu ise, projenin özünün Türkiye'de demokrasinin kurum ve kuralları yerleşmesinin önündeki en büyük engel olan Kürt sorunun çözümüne sivil toplumun aktif bir şekilde görev alarak sorumluluk üstlenmesi ile mümkün olabileceğini söyledi. Azizoğlu, şöyle dedi:
"Meslek Odaları, Barolar, Sendikalar ve Sivil Girişimler arasında bir platform/ağ (Eşitlikçi ve Çoğulcu Demokrasi Platformu/Ağı) kurulması hedeflenmektedir. En az 200 STK'nın yer alacağı ağın, Türkiye'de çoğulcu ve eşitlikçi demokrasi kültürünün geliştirilmesi ve Kürt sorununun çözümüne katkı sunmakta çok özel bir yere sahip olacağından hiçbir kuşkumuz yoktur."

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hakkari haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hakkari ilinden DİTAM Hakkari'de STK'larla toplantı yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ağustos 2016 tarihinde saat 13 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DİTAM Hakkari'de STK'larla toplantı yaptı haberi güncellenecektir.

HAKKARİ NAMAZ VAKİTLERİ

20 Kasım 2018, Salı
 • İmsak
  05:18
 • Guneş
  06:43
 • Öğle
  11:57
 • İkindi
  14:36
 • Akşam
  16:59
 • Yatsı
  18:18
Sayfa Başı