Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Dışses Bey’in psikolojisi

Televizyona arkam dönük. Bir magazin programının Dışses Bey’i, diyaframının elverdiği ennn errrkeksi tondan bağırıyor<B>: ‘EMZİREREK KİLO VERDİMMM!!!’

Peşi sıra o malûm ‘DANNN!’ efekti...

Böğürüyorum... Kusarcasına gülmekten... Háliyle...

Gafil yakalandığım gülme krizi yüzünden dişlemiş olduğum nektarin boğazıma takılıyor. Fakat Allahım’a çok şükür, o ‘köh-köh-köhür/kah-kah-kahır’ öksürük-kahkaha salvosu neticesinde, Dışses Bey yüzünden yaşadığım bilmem kaçıncı boğulma tehlikesini de kazasız belásız atlatıyorum.

Sakin olunabilir...

Ne de olsa bu, hemen her gün yaşanan bir şey. Bildiğimiz bir şey...

B.ktan bir aile toplantısında, espri anlayışından hiç mi hiç hoşlanmadığın, espri anlayışı denen şeyin sokağından bile geçmediğine inandığın, tanıdığın ve ciğerini bildiğin için utandığın bir uzak akrabanın, ezberden okuyabildiğin, dirhem zeká ve zerafet içermeyen dandik şakalarına gülmek gibi.

Onunla gülmeyip, ona gülerek...

Elbette Dışses Bey’in lohusa olduğunu filan düşünmüyoruz.

Dışses Bey, Nurgül Yeşilçay’ın görüntüleri üzerine/adına konuşuyor.

Bildiğiniz üzre hiçbir TV kanalı -doğal olarak- 75 bin YTL bayılmadığı için henüz Nurgül Yeşilçay-Cem Özer çiftinin oğlu Osman Nejat’ın fotoğrafını görebilmiş değiliz. (Takdir edersiniz ki bu da ömrümüzden ömür götürmüyor!)

Fakat Dışses Bey sağolsun, olayın en azından Yeşilçay cephesine hakimiz.

Ekranda Nurgül Yeşilçay’ın görüntülerini görüyoruz. Ve Yeşilçay’ın doğumdan sonra kısa sürede kavuştuğu formunun sırrını Dışses Bey’in ağzından öğreniyoruz: ‘EMZİREREK KİLO VERDİMMM!!!’

Sonra o haber geçiyor. Ve geçtiğimiz haftanın en harlı gündem maddesine geliniyor.

Evet, tabii ki şaşırmadık; Dışses Bey, bu kez Gamze Özçelik’in görüntüleri üzerine höykürüyor: P(İ)SİKOLOJİSİ BOZULMUŞ!!!’

Her abukluğun, gerçekliğe uzak-yakın teğet geçtiği bir nokta vardır ya hani...

Dışses Bey’in psikolojisinin bozulmuş olma ihtimali, bana emzirerek zayıflama ihtimalinden çok ama çok daha makûl görünüyor.

Not: Benim bu Dışses Bey’lerden biriyle tanışmışlığım var. Naçizane, komik bir hadise olduğunu düşünürüm. Bilahare...
X