« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Disko Kralı'nda dil skandalı 2

Bir süre önce Okan Bayülgen'in Disco Kralı programına katılıp ecel terleri döken 2009 Best Model Of Turkey birincisi Tuğçe Sarıkaya'nın başına gelenlerin bir benzerini dün gece Ece Vahapoğlu yaşadı. Ünlü yazar, savunmasını Twitter'da yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Tuğçe Sarıkaya "Dört dil biliyorum" demişti

Öteki'nin yüzü Ece Vahapoğlu

Ece'den eleştirilere sert cevap

Disco Kralı'na konuk olan Ece Vahapoğlu'na övgüler yağdırıp "Ece Vahapoğlu İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Boşnakça biliyor" diyen Okan Bayülgen, ünlü yazardan, Salim'in "Sulu sulu bana bana atıyor oh oh" şarkısını Boşnakça'ya çevirmesini isteyince ipler koptu.

Bir anda neye uğradığını şaşıran Ece Vahapoğlu, tek kelime dahi edemedi. Bunun üzerine Okan Bayülgen, "Madem ki bu dilde hatırlayamadın, o zaman İspanyolca söyle" dedi ancak oldukça gerilen ve gülmeye başlayan Vahapoğlu'ndan yine cevap alamadı.

Bayülgen, "Fransızca'sını sor. Fransızca'yı sen de biliyorsun Okan, beraber çeviririz" diyen Vahapoğlu'dan "Özür dilerim aşkım" cümlesini Fransızca'ya çevirmesini istedi ancak sonuç yine değişmedi. Son olarak İngilizce söylemek isteyen Vahapoğlu, onu da yanlış söyleyince konuklardan Pınar Aylin müdahale ederek cümlenin doğrusunu söyledi...

PLATINI'Yİ ÇATIR ÇATIR ÇEVİRMİŞ BİRİYİM

Disco Kralı'nda yaşanan bu olay Twitter gündemine bomba gibi düştü. Ece Vahapoğlu, kendisini Twitter'da kendisini şöyle savundu: "UEFA Başkanı Platini'yi canlı yayında çatır çatır çevirmiş biriyim. Okan kazaydı..."

İşte Twitter'da Ece Vahapoğlu için yapılan yorumlar:

ahmethc DİKKAT DİKKAT... Artık kesiyorum. Zulüm ile abad olunmaz. Mazlum Ece'ye bundan böyle tek bir harfle de olsa sataşmayacağıma ant içiyorum...

cuneytozdemir Sanırım yabancı dil kariyerinin sonlandığına tanık olduğumuz bir andı. Bizim adımıza komik olabilir ama Ece adına trajik'di. Üzgünüm gerçekten

Notredamedesion (Nazlı Ilıcak) Fransızca bilip de affet kelimesini hatırlamamak mümkün mü? Pardonne moi mon amour . PARDON kelimesi Türkçede bile var. Acaba heyecandan mı?

ahmethc Televizyonun onunden geciyordum. Sanirim ece bildigi dillerle epey sukse yapiyordu

cuneytozdemir Şu anda Ece olmak istemezdim!

cuneytozdemir Boşnakca ve İspanyolca şu kelimenin anlamını merak ettim ; "şapşal" ne demek kuzum?

timblnt "Ece Vahapoğlu İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Boşnakça biliyor." Ben de Zidane'ın dayısıyım, Messi de halamın oğlu:)

timblnt Özgeçmişinde,"The American University of Rome'u birincilikle bitiren" yazan Ece Vahapoğlu'nun İtalyanca bilmediğini öğrendik bu gece.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.