DİYARBAKIR HABERLERİ

Diski Yılda 7 Bin Arızayı Onarıyor

IHA
22.10.2015 - 12:05Son Güncelleme : 22.10.2015 - 12:06

DİYARBAKIR’DA İÇME SUYU HATLARINDA MEYDANA GELEN GÜNLÜK 20, YILLIK İSE 7 BİN ARIZAYA MÜDAHALE EDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DİSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, SUR İLÇESİNDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞININ KALDIRILMASIYLA BİRLİKTE MAHALLE SAKİNLERİNİN SUSUZ KALMASINA NEDEN OLAN İÇME SUYU ŞEBEKESİNDEKİ 7 ARIZAYI GİDERDİ.

IHA

Diyarbakır’da içme suyu hatlarında meydana gelen günlük 20, yıllık ise 7 bin arızaya müdahale eden Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla birlikte mahalle sakinlerinin susuz kalmasına neden olan içme suyu şebekesindeki 7 arızayı giderdi.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Dairesi, kent merkezi ve merkeze bağlı 200 mahallede hem su arızalarını onarıyor hem de bina, site veya evlerin abone bağlantılarını gerçekleştiriyor. Kentte günde 20 su arızasına müdahale eden DİSKİ Su Arıza ekipleri, yıl içinde içme suyu şebekesinde meydana gelen 7 bin arızayı onarıyor.
Konuya ilişkin bilgi veren DİSKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Daire Başkanı İbrahim Altun, su arıza taleplerinin “Alo DİSKİ 185” üzerinden yapıldığını belirtti. Arıza bildirimi yapan kişinin isim, soyisim ve adres bilgilerinin alındığı bilgisini veren Altun, alınan bilgilerin sistem üzerinden ekiplere iletildiği, ekiplerin de en kısa sürede problemin yaşandığı noktaya hareket ettiğini kaydetti. Altun, ekiplerin arızanın yaşandığı bölgede fizibilite çalışması yaptığını anlatarak, arızaya yapılan müdahalenin süresini arızanın niteliğinin belirlediğini söyledi. Altun, arıza giderildikten sonra yurttaşın aranarak bilgilendirildiğini de kaydetti.
"GÜNDE 20 ARIZA GİDERİLİYOR”
Arızalara, kentin muhtelif noktalarında oluşturulan 7 şubeden, 23 ekiple müdahale edildiğine dikkat çeken Altun, ekiplerin 7 gün 24 saat esaslı çalıştığını belirtti. Altun, kent merkezinde 2 bin kilometrelik bir içme suyu şebekesinin olduğunu, günde ortalama 20 adet su arızası bildirimi yapıldığını, bunun yılda yaklaşık 7 bin arızaya tekabül ettiğini ifade etti. Altun, sözlerini şöyle sürdürdü:
“İçme suyu şebekesi bir canlı organizma gibidir. Nerede, ne zaman, ne şekilde arıza vereceği belli değil. O nedenle hem yurttaşlarımıza sağlıklı, temiz su verebilmek hem de arızalar nedeniyle oluşan su kaybını önlemek için 7/24 çalışıyoruz. Diğer yandan yeni yapılmış site, bina ve evlerin abone bağlantıları da ekiplerimiz tarafından yapılıyor. Yaklaşık 200 kırsal mahallede bakım onarım çalışmalarını, su kuyuları ve iletim hatları, elektrik-mekanik akşamların periyodik bakımlarını gerçekleştiriyoruz. Bunları da dahil ettiğimiz de 10 bine yakın müdahalenin söz konusu olduğunu söyleyebiliriz.”
“SUR’DA 7 BÜYÜK ARIZAYI ONARDIK”
Sur ilçesindeki olaylar sırasında yaşanan sıkıntılara da değinen Altun, sokağa çıkma yasağının uygulandığı günlerde yaşanan olaylar esnasında içme suyu şebekesinin büyük hasar gördüğünü, bu nedenle bazı bazı yerlerin su alamadığını kaydetti. Altun, sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla 7 adet büyük patlağı onardıklarını ve şu anda içme suyu konusunda Suriçi bölgesinde bir sorunun kalmadığını ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Diski Yılda 7 Bin Arızayı Onarıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 12 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Diski Yılda 7 Bin Arızayı Onarıyor haberi güncellenecektir.

  DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:23
  • Guneş
   05:59
  • Öğle
   12:22
  • İkindi
   15:49
  • Akşam
   18:25
  • Yatsı
   19:50
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı