DİSK Meclis'e yürüyor

Hürriyet Haber
01 Ekim 2011 - 13:44Son Güncelleme : 01 Ekim 2011 - 13:44

DİSK; kıdem tazminatı, "Torba Yasa" ve özel istihdam bürolarıyla ilgili görüş ve önerilerine yer verdiği dosyayı TBMM Başkanlığı’na ve Meclis’te grubu bulunan siyasi partilere sunmak için 3 Ekim Pazartesi günü Meclis’e yürüyecek.

DİSK’ten yapılan açıklamada, Konfederasyon, siyasi iktidarın Kıdem Tazminatı’nı “sorun haline getirerek ortadan kaldırmayı hedeflemesi” ve Torba Yasa’nın “sürgünlerle, örgütsüzleştirme ve güvencesizleştirmeyle işçiler üzerindeki olumsuz etkileri” ve “kölelik sözleşmesi niteliği taşıyan Özel İstihdam Büroları’yla ilgili”, DİSK’in görüşlerini ve taleplerini içeren bir dosyayı, 3 Ekim 2011Pazartesi günü saat 12.30’da TBMM karşısı Akay Kavşağı’nda yapılacak basın açıklamasının ardından TBMM Başkanlığı’na ve TBMM’de grubu bulunan siyasi partilere sunacak. Açıklama, DİSK Yönetim Kurulu, DİSK Başkanlar Kurulu ve Ankara’da örgütlü bulundukları sendikaların katılımıyla yapılacak.

3 Ekim’de buluşma yeri olarak Genel-İş Sendikası’nın Ankara Şubesi’nin önü seçilirken, grup saat 11.30’da buradan Meclis’e doğru yürüyüşe geçecek
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı