ANKARA HABERLERİ

DİSK, KESK, TMMOB, ATO ve ASMMMO'dan '1 Mayıs' açıklaması

DHA
26.04.2017 - 15:35Son Güncelleme :
DİSK, KESK, TMMOB, ATO ve ASMMMOdan 1 Mayıs açıklaması
DHA

ANKARA, (DHA) - DİSK, KESK, TMMOB, ATO ve ASMMMO, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde, Ankara'daki kutlamalar için Kolej Meydanı'nda olacaklarını duyurdu. Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Ankara Ticaret Odası (ATO), Ankara Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) tarafından yapılan ortak açıklamada, 1 Mayıs kutlamaları için İstanbul'da Taksim'e ve Ankara'da Kızılay'a izin verilmemesine tepki gösterilerek, şöyle denildi: 
"Bu 1 Mayıs'a kıdem tazminatımıza, iş güvencemize, ifade özgürlüğüne ve insanca yaşam hakkı başta olmak üzere bir çok hakkımıza yönelik gerçekleşen saldırıların gölgesinde giriyoruz. 1 Mayıs'da dünyada, bütün demokratik ülkelerde; işçi sınıfına, emekçilere açılan  meydanlar ülkemizde 1 Mayıs'ı kutlamak isteyenlere kapatılmak istenilmektedir. Üstelik İstanbul'da Taksim, Ankara'da Kızılay gibi meydanlar haftalarca hükümete yakın gösterilere açıldığı, vatandaşlar bu alanlara davet edildiği halde 1 Mayıs'lara kapatılmak istenilmektedir. Bu ayrımcı ve yasakçı tutumu kınıyoruz. Kabul etmiyoruz"

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden DİSK, KESK, TMMOB, ATO ve ASMMMO'dan '1 Mayıs' açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 15 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DİSK, KESK, TMMOB, ATO ve ASMMMO'dan '1 Mayıs' açıklaması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı