ARTVİN HABERLERİ

DİSK Genel Başkanı Beko:

AA / Yusuf OKUR
18.01.2015 - 17:20Son Güncelleme : 18.01.2015 - 17:21

- "Bizim mücadelemizin amacı işçilerin ekonomik, demokratik ve sosyal haklarını korumak, kollamaktır"

AA / Yusuf OKUR

ARTVİN (AA) - Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko, "Bizim mücadelemizin amacı işçilerin ekonomik, demokratik ve sosyal haklarını korumak, kollamaktır" dedi.

Beko, bir restoranda düzenlenen DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası Artvin Şubesi 2. Olağan Kongresi'nde, yaptıkları çalışmalarla her dönem hükümetlere yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.

Güçlerini işçi sınıfı ve dünya emek hareketinden aldıklarını belirten Beko, haklı mücadelelerinden hiçbir zaman geri adım atmayacaklarını dile getirdi.

Türkiye'de aylık 400 lira ortalama kazançla hayatını sürdüren bir milyona yakın aile olduğunu savunan Beko, şöyle devam etti:

"Bu ailelere elden yapılan kömür, yiyecek, giysi yardımı yerine oluşturulacak banka hesaplarına aylık bin lira para yatırılsın. Bu insanlarımız bankaya gitsin, parasını çeksin. İsterse kömür alsın, isterse çocuklarını okutsun, isterse evine farklı gıda maddeleri alsın. Avrupa'daki sistem böyle. Bu konularda bizim bakanlarla, Başbakanla görüşmek görevimiz. Çünkü biz bu mücadeleyi yaparken kuruluş felsefemiz gereği dikkat ettiğimiz bazı hususlar var. Biz gücümüzü Türkiye'de işçi sınıfından ve dünya emek hareketinden alan bir konfederasyonuz. Dün böyleydi, bugün de böyleyiz, yarın da mücadelemiz bu şekilde devam edecek. Herkes bilmeli ki bizim mücadelemizin amacı işçilerin ekonomik, demokratik ve sosyal haklarını korumak, kollamaktır."

İşçilerin, memurların, emeklilerin ve yoksulların, insan olmaktan kaynaklanan ihtiyaçlarını gidermek için bankalardan kredi çekerek 400 milyar lira borçlandığını öne süren Beko, işsizliğin önlenmemesi durumunda anne ve babaların geçimlerini sağlamak için bankalardan kredi çekmek zorunda kalmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe de 9 aylık görev süresinde işçilerle sevgi ve saygı çerçevesinde güzel bir birliktelik sağladıklarını dile getirdi.

İşçilere belediye olarak enflasyon oranının üzerinde zam yaptıklarına dikkati çeken Kocatepe, "Ben işçi kardeşlerimin bir tebessümüne, belediye başkanlığı dahil hiçbir makamı tercih etmem. Onların gözlerinde, yüreğindeki ışıltıyı ben de inşaatta çalışarak üniversitede okuyan biri olarak çok iyi biliyorum. İşte bunun için sabahın üçünde çöp toplayan kardeşlerimizle çay içiyorum, dertleşiyorum" dedi.

Kongreye bazı siyasi parti ile sendika temsilcileri de katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Artvin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Artvin ilinden DİSK Genel Başkanı Beko: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ocak 2015 tarihinde saat 17 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DİSK Genel Başkanı Beko: haberi güncellenecektir.

  ARTVİN NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:10
  • Guneş
   05:52
  • Öğle
   12:17
  • İkindi
   15:42
  • Akşam
   18:19
  • Yatsı
   19:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı