ESKİŞEHİR HABERLERİ

DİSK Emekli Sen’den Toplu Sözleşme Eleştirisi

IHA
30.07.2015 - 16:17Son Güncelleme :

DİSK EMEKLİ SEN ESKİŞEHİR ŞUBE BAŞKANI SUAT BAŞARANER (SOLDAKİ), KAMU ÇALIŞANLARI SENDİKALARI KANUNU GEREĞİNCE İKİ YILDA BİR YAPILAN TOPLU SÖZLEME GÖRÜŞMELERİNİN 3 AĞUSTOS’TA TARİHİNDE BAŞLAYACAĞINI HATIRLATARAK, “ADINA TOPLU SÖZLEŞME DENEN ORTA OYUNU BAŞLIYOR” ELEŞTİRİSİNDE BULUNDU.

IHA

DİSK Emekli Sen Eskişehir Şube Başkanı Suat Başaraner, Kamu Çalışanları Sendikaları Kanunu gereğince iki yılda bir yapılan Toplu Sözleme görüşmelerinin 3 Ağustos’ta tarihinde başlayacağını hatırlatarak, “Adına toplu sözleşme denen orta oyunu başlıyor” eleştirisinde bulundu.
DİSK Emekli Sen Eskişehir Şube Başkanı Suat Başaraner, 2 milyon dolayındaki emekli ile emekli dul yetiminin 2016-2017 yıllarında alacakları maaş artışlarının belirleneceği görüşmeleri, istifa etmiş yetkisiz hükümetin yürütüyor olmasının görüşmelerin meşruiyetini tartışılır hale getirdiğini söyledi. Emeklilerin Toplu Sözleşme masasında temsil edilmemesinin de bir başka sıkıntı olduğunu vurgulayan DİSK Emekli Sen Şube Başkanı Suat Başaraner, “Kamu Çalışanları Sendikaları ile yapılan Toplu Sözleşme ile emeklilerin haklarının düzenlenmesi yetki yönünden sakattır. Çünkü belirlenen yüzdelik zam oranları dışında emeklilerin mali, sosyal ve demokratik hiçbir sorunu ve talebi masada konuşulmamaktadır. Emeklilerin kendi sendikaları tarafından temsil edildikleri, uluslar arası standartlara ve sözleşmelere uygun, kamu çalışanları sendikalarıyla yapılan sözleşmeden bağımsız, gerçek bir TİS masası kurulmalı, bunun için gerekli düzenlemeler derhal yapılmalıdır” diye konuştu.
Başaraner, 3 Ağustos tarihinde saat 10.00’da emekliler adına masada yer almak için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde basın açıklaması ve oturma eylemi yapacaklarını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden DİSK Emekli Sen’den Toplu Sözleşme Eleştirisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça DİSK Emekli Sen’den Toplu Sözleşme Eleştirisi haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  08:06
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:43
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı