Gündem Haberleri

  DİSK’e polis kamerası

  Aysel ALP / ANKARA
  28.04.2009 - 15:22 | Son Güncelleme:

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü, DİSK Genel Merkezinin kapısını gören üç kamera yerleştirdi.

  DİSK BİNASININ ÖNÜNE KAMERA TAKILDI

  GEÇEN YILKİ OLAYLI 1 MAYIS'IN FOTOĞRAFLARI

  DİSK’ten yapılan açıklamaya göre, bugün öğle saatlerinde DİSK Genel Merkezi'nin kapısına gelen ve Emniyet Müdürlüğü'nde görevli olduklarını, Valilik emriyle geldiklerini belirten polisler kapının karşısına kamera yerleştirdiler.

   

  DİSK yöneticilerinin özel alanların kamerayla izlenemeyeceği itirazına karşın polislerin “İsterseniz savcılığa başvurun” diyerek kameraları yerleştirip ayrıldıkları ifade edildi.

   

  DİSK Genel Sekreteri Tayfun Görgün, “Emniyet 1 Mayıs öncesi bu tutumuyla güvenlik önlemlerine nasıl baktığının işaretlerini vermiştir. DİSK anayasal bir örgüttür. Bir suç örgütü değildir. Bir suçlu varsa ortada  o da Türkiye’nin ikinci büyük sendikal konfederasyonuna gaz bombasıyla saldıranlardır.

  Bayramlarını kutlamaya hazırlanan emekçileri düşman olarak gören ve özel izlemeye alan, anayasal haklarımızı çiğneyen ve keyfi uygulamalar yapan

  Emniyet’in bu tavrını kınıyorum. Emek mücadelesi izlemelerle, gözlemelerle engellenemez. Kameraların kaldırılması için gereken yasal işlemlere başlıyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı