Gündem Haberleri

  Dışişleri'nden Rodos'taki saldırıya kınama

  DHA
  20.01.2012 - 18:52 | Son Güncelleme:

  Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin Rodos Başkonsolosluğu'na benzinli bidon ile yapılan saldırıyı kınadı.

  Bakanlık'tan yapılan açıklamada "Rodos Başkonsolosluğumuza yönelik olarak yapılan saldırıdan derin kaygı duyulmaktadır. Yunanistan'daki tüm temsilciliklerimizin güvenliği için gerekli önlemlerin alınmasını önemle bekliyoruz" denildi.

  Başkonsolosluk güvenlik kamerası kayıtlarının incelenmesi sonucunda, saldırının saat 04.16’da 25-35 yaşlarında bir kişi tarafından gerçekleştirildiği belirlendi. Saldırganın bir benzin bidonunu tutuşturarak başkonsolosluğun giriş kapısına bırakıp olay yerinden ayrıldığı belirtildi. Alev alan benzin bidonu, Başkonsolosluk kançılaryası önünde görev yapan Yunan polis memurunun çabasıyla uzaklaştırıldı ve benzin dolu bidon söndürüldü. Olayda başkonsolosluk personeli herhangi bir zarar görmedi.

  Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamda; " Bu saldırının failinin en kısa sürede yakalanarak adalete teslim edilmesini ve Yunanistan’daki tüm temsilciliklerimizin güvenliği için gerekli önlemlerin alınmasını önemle bekliyoruz. Bu bağlamda Yunan makamları nezdinde gerekli girişimler yapılmıştır" denildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı