Dünya Haberleri

DÜNYA

  Dışişleri: bize hakarettir

  Hürriyet Haber
  08 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 08 Eylül 2000 - 00:01

  İstanbul’daki Belçika Başkonsolosluğu’nun önünde bekleyen basın mensupları resmi açıklamanın bugün yapılacağını öğrendiler.

  BELÇİKA'nın, altı kişilik Türk köçek grubuna, ‘Bunlar subay, Fehriye’yi kaçıracaklar' diye vize vermemesi, Dışişleri Bakanlığı kulislerinde, ‘Dünya diplomasi tarihine geçecek komedi’ olarak algılandı.

  Üst düzey bir Dışişleri yetkilisi olayı ‘Belçika bu kadar acemice davranacağımızı düşünüyorsa, bu hakarettir’ diye yorumladı.

  Üst düzey Dışişleri yetkilisi, Belçika'nın eli kanlı bir teröriste kucak açmasının zararlarını görmeye başladığını söyledi. Belçika'nın girdiği ‘Paranoya durumu’nun bunun sonucu olduğunu belirten aynı yetkili, ‘Belçika, dünyanın en acımasız terör örgütünün liderliğini yapan Abdullah Öcalan’ı burnu kanamadan paketleyip ele geçiren Türkiye'nin, Fehriye'yi almak için bu kadar acemice davranacağını düşünüyorsa, bu hakarettir' dedi.

  KENDİ KÜÇÜK DÜŞTÜ

  Sabancı suikastı zanlılarından Fehriye Erdal'ı bahane ederek Türk folklor grubuna vize vermeyen Belçika'nın, kendi ülkesinde yayımlanan gazetelerde çıkan haberlerle toplumun gözü önünde de küçük düşmeye başladığı belirtildi. Ankara, Brüksel Hükümeti'ni Fehriye yanlışından bir an önce dönmeye davet ederek, bir kez daha iade talebini hatırlattı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı