ANKARA HABERLERİ

Dışişleri Bakanlığı Yemen'deki terör saldırılarını kınadı

DHA
27.03.2016 - 16:30Son Güncelleme :
Dışişleri Bakanlığı Yemendeki terör saldırılarını kınadı
DHA

ANKARA, (DHA)- DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Yemen'in Aden kentinde Yemen meşru hükümetine bağlı güçlerle koalisyon güçlerinin tesislerine karşı düzenlenen, çok sayıda kişinin yaşamını yitirmesine neden olan terör saldırılarını şiddetle kınadı.
Açıklamada ayrıca Yemen halkının kalıcı huzur, güvenlik ve istikrara kavuşması yolundaki çabalara Türkiye'nin desteğinin süreceği de vurgulandı. Dışişleri Bakanlığı'nın yazılı açıklaması şöyle:
"Yemen'in Aden kentinde Yemen meşru hükümetine bağlı güçler ile koalisyon güçlerinin tesislerine karşı gerçekleştirilen ve onlarca kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Siyasi çözüm çabalarının yoğunlaştığı bu dönemde, Yemen'de meşru devlet otoritesinin tüm ülke sathında yeniden tesis edilerek, kardeş Yemen halkının kalıcı huzur, güvenlik ve istikrara kavuşması yolundaki çabalara desteğimizi yineliyoruz." 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Dışişleri Bakanlığı Yemen'deki terör saldırılarını kınadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 16 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dışişleri Bakanlığı Yemen'deki terör saldırılarını kınadı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı