ANKARA HABERLERİ

Dışişleri Bakanlığı: Rahatsızlığımız Nota ile Almanya Federal Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'na bildirilmiştir 

DHA
04.07.2017 - 19:56Son Güncelleme :
Dışişleri Bakanlığı: Rahatsızlığımız Nota ile Almanya Federal Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığına bildirilmiştir
DHA

ANKARA (DHA) - DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Almanya'daki Federal Başbakanlık binası önünde eyleme tepki göstererek, "Berlin'de Başbakanlık binasının önünde gerçekleştirilen ve Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bazı dünya liderlerini hedef alan pankartın açıldığı gösteriyi şiddetle kınıyoruz. Almanya'da artan ırkçılık ve yabancı düşmanlığının vardığı noktanın yeni bir örneğini teşkil eden bu konuya ilişkin rahatsızlığımız Almanya Federal Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçiliği'ne ve bir Nota ile Almanya Federal Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'na bildirilmiştir" dedi. 


Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde: "Berlin'de Başbakanlık binasının önünde gerçekleştirilen ve sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bazı dünya liderlerini hedef alan pankartın açıldığı gösteriyi şiddetle kınıyoruz.
 
VAHİM OLAN, ALMAN POLİSİNİN DE GÖSTERİNİN YAPILDIĞI ALANDA BULUNUP, BU DURUMA MÜDAHALE ETMEMESİDİR
Sözkonusu pankartta yazılı ifadede, resimde yeralan liderlerin hayatına kastedilmesi yönünde doğrudan şiddet çağrısı yapılmaktadır. Daha vahim olan, Alman polisinin de gösterinin yapıldığı alanda bulunup, bu duruma müdahale etmemesidir.

NOTA İLE ALMANYA FEDERAL CUMHURİYETİ DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NA BİLDİRİLMİŞTİR
Almanya'da artan ırkçılık ve yabancı düşmanlığının vardığı noktanın yeni bir örneğini teşkil eden bu konuya ilişkin rahatsızlığımız Almanya Federal Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçiliği'ne ve bir Nota ile Almanya Federal Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'na bildirilmiştir.

AÇIKÇA TEŞVİK İÇEREN BU DURUM KARŞISINDA ALMAN MAKAMLARININ  HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALMASINI BEKLİYORUZ
Başbakanlık binasının önünde gerçekleşen bu olayın hiçbir şekilde kabul edilebilecek bir yönü bulunmamaktadır. Şiddete açıkça teşvik içeren bu durum karşısında Alman makamlarının ivedilikle gerekli her türlü tedbiri almasını bekliyoruz." 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Dışişleri Bakanlığı: Rahatsızlığımız Nota ile Almanya Federal Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'na bildirilmiştir  haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Eylül 2018, Salı
 • İmsak
  05:01
 • Guneş
  06:25
 • Öğle
  12:49
 • İkindi
  16:17
 • Akşam
  19:01
 • Yatsı
  20:20
Sayfa Başı