Gündem Haberleri

  Dışişleri Bakanı Türkiye’ye Hamaney’in temsilcisi Suriye’ye

  Hürriyet Planet
  07.08.2012 - 15:11 | Son Güncelleme:

  İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi’nin Suriye’de kaçırılan 48 İranlıyla ilgili görüşmek üzere Ankara’ya geldiği saatlerde, İran’ın dini lideri Ayetullah Hamaney’in özel temsilcisi Said Celili de Şam’da Devlet Başkanı Beşar Esad’la görüştü.

  Suriye’nin resmi haber ajansı SANA, Celili-Esad görüşmesinin fotoğraflarını yayınlarken, devlet televizyonunda da ikilinin görüntüleri yayınlandı. 22 Temmuz’dan bu yana kamera önüne çıkmayan Esad'ın fotoğraflardaki neşeli hali dikkat çekti.

   

  SANA'NIN YAYIMLADIĞI GÖRÜŞME FOTOĞRAFLARI

   

  Görüşmelerin ardından Celali, İran’ın Arapça yayın yapan resmi kanalı El Alem’e yaptığı açıklamada, Tahran’ın 48 İran vatandaşının sağ salim serbest bırakılması için “bütün kanalları kullandığını” söyledi.

   

  Celili Tahran’ın sadece İranlıları kaçılan muhalifleri değil, bu gruplara destek veren yabancı hükümetleri de sorumlu tuttuğunu söyledi.

   

  Dışişleri Bakanı Türkiye’ye Hamaney’in temsilcisi Suriye’ye İran Genelkurmay Başkanı
  SURİYE’DEN SONRA SIRA TÜRKİYE’DE

   

  SALİHİ DAVUTOĞLU'YLA GÖRÜŞÜYOR
  Sabah saatlerinde de İran Dışişleri Bakanı Salihi’nin kayıp İranlılarla ilgili müzakereler için Ankara’ya geleceği bildirilmişti.

   

  Davutoğlu-Salihi görüşmesi saat 19.45 sularında Dışişleri konutunda başladı. Görüşme, görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam ediyor.

    

  İki bakanın gündeminde başta Suriye’deki gelişmeler, Şam’da kaçırılan İranlı hacı kafilesi ile İran’ın nükleer faaliyetleri bölgesel konular yer alıyor.

   

  Davutoğlu ve Salihi'nin birlikte iftar yapacağı da belirtildi.

   

  Dışişleri Bakanı Türkiye’ye Hamaney’in temsilcisi Suriye’ye TAHRAN’DAN SÜRPRİZ KONUK
  İRAN ‘HACILAR’ KONUSUNDA ABD’Yİ SUÇLADI

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı