« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Disiplin kurulu bağımsızdır

UEFA, alacağı nihai kararların, TFF disiplin kurulunun önceki kararlarını etkilemesi ya da etkilememesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirtti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

AVRUPA Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), UEFA disiplin organlarının bağımsız olduğunu vurgulayarak, disiplin soruşturması sürecine ilişkin bir tahminde bulunamayacağı belirtildi. UEFA’nın internet sitesinde, TFF heyetinin UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino ile yaptığı toplantıyla ilgili, Türk basınında yanıltıcı haberlerin yer aldığı ifade edildi. Açıklamada, “UEFA disiplin organlarının bağımsızlığını, ve UEFA yönetiminin sürecin sonuçları hakkında bir tahminde bulunamayacağını vurgular” ifadeleri yer aldı. Açıklamada, UEFA’nın nihai kararlarının, TFF disiplin kurulunca daha önce alınan kararları etkileyip etkilememesi gibi bir durumun söz konusu olmadığı da kaydedildi.

Yardımcı: Çok şikayet olmuş

TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı, UEFA ile yaptıkları görüşmelere ilişkin sorularımızı yanıtlarken, alınacak disiplin kurulu kararlarının F.Bahçe ve Beşiktaş dışındaki takımları ilgilendirmeyeceğini gözlemlediklerini söyledi. UEFA’da konuyla ilgili olarak röntgen çektiklerini belirten Yardımcı “Gördüğümüz kadarı ile Türkiye ve yurt dışından F.Bahçe hakkında inanılmaz şikayetler olmuş. F.Bahçe ve Beşiktaş’ın hukukçuları iyi savunma yapmalı. Disiplinde Milli Takımı ilgilendilen bir şey yok” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler