« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dişi Kartallar erkekleri aratmadı!

Ziraat Türkiye Kupası'nda dün akşam Fi Yapı İnönü Stadı'nda Beşiktaş'ın Gaziantep Büyük Şehir Belediyespor'u 2-1 mağlup ettiği karşılaşmaya, Siyah Beyazlı kadın taraftarlar damga vurdu.

ÖVÜNÇ ÖZDEM - İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş'ın bir maç seyircisiz oynama cezası sebebiyle mücadeleyi stattan takip eden kadın ve 12 yaş altı çocuk taraftarlar, soğuk ve yağışlı havaya rağmen takımlarına 90 dakika boyunca destek verdiler. Yaklaşık 3 bin kadın taraftar neredeyse hiç susmadan takımlarına tezahüratlarda bulunup, atılan gollerde büyük çoşku yaşadılar.

ANNELERİNİN ELLERİNİ TUTUP MAÇA GELEN ÇOCUKLAR, EVE GİDİNCE DERS ÇALIŞACAKLARININ SÖZÜNÜ VERDİLER

Fi Yapı İnönü Stadı'ndaki müsabaka öncesi mikrofon uzattığımız kadın taraftarlar, yağışlı ve soğuk havanın kendilerine engel olmadığını, Beşiktaş maçını canlı izlemenin mutluluğu yaşayacaklarını ifade ettiler. Birçok kadın taraftar daha önceki karşılaşmalarda da İnönü Stadı'na geldiklerini söylerken, futbol federasyonun uygulamasından memnun olduklarını dile getirdiler. 12 yaş altı çocuklar ise ellerinden tutarak stada getirdikleri annelerinin yanında mutlu bir şekilde stada giriş yaptılar. Yarın sınavı olanlar, maç sonrası ders çalışmak için annelerine söz verip hızlı adımlarla stadın yolunu tutarken, bildikleri tezahüratları bağırarak sevinçlerini ifade ettiler. Beşiktaş'ın resmi ürünlerini satan Kartal Yuvası mağazasının önünde de hareketlilik vardı. Kadın her yerde kadındı ve maç öncesi alış veriş yapılacak tek mağazaya uğramadan stada girmediler. Stat önünde karşılaştığımız erkekler ise 90 dakika dışarıda nasıl bekleyeceklerinin hesabını yapıyorlardı. Eşini ve çocuğunu maça getiren beyler, maç sonu yine aynı kapıda buluşmak üzere sözleştikleri ailelerini bırakarak sıcak bir yerler aramaya koyuldular.

90 DAKİKA TAKIMLARINA DESTEK VEREN KADINLAR, MAÇ SONUNDA DA TEZAHÜRATLARINA DEVAM ETTİLER

Maç sonu ise Fi Yapı Stadı'nın kapıları açıldığında daha önce tanık olmadığımız anlara şahitlik ettik. Yüzlerce kadın taraftar 2-1'lık galibiyetin verdiği çoşku ile birbirlerine sarılarak stattan ayrılıyorlardı. Stat kapısında duran seyyar tezgahlardan yükselen köfte kokuları bir anda kadın parfümlerine karışıyor, 'köfte ekmek' diye bağıran satıcıların sesleri kadınların tezahüratlarına yenik düşüyordu. 90 dakika çoşkuyla bağıran kadınlar için gece henüz bitmemişti. Stad kapısından bir yandan çıkış yapıp, diğer yandan zıplayarak tezahüratlarına devam eden kadınlar, soğuk ve yağışlı havadan etkilenmediklerini dile getiriyorlardı. 20 yaşındaki genç kadınlar, kollarına girdikleri 65 yaşındaki belki anneleri, belki ananeleri olan kadınlarla aynı tezahüratı, aynı çoşku ile söylüyorlardı. Mikrofon uzattığımız taraftarların bazıları ise erkekler olmadan tribünde olmanın çok da güzel olmadığına vurgu yaparken, bazıları kadın kadına maçın daha güzel olduğunu savunuyorlardı.

Dolmabahçe tarihi günlerinde birini geride bıraktı. Kadınlar çoşkuları, tezahüratları ve erkeklerden hiç de geri kalmayan futbol bilgileri ile maçlarını izleyip soğuk bir İstanbul akşamında evlerinin yollarını tuttular. Maç sonu devam eden tezahüratlar, eve dönüş yolunda da aynı hızıyla devam etti. Bir daha "İnönü Bayanlar Matinesi'nde" buluşmak için tribün arkadaşları ile de sözleşmeyi unutmadılar.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler