KIRKLARELİ HABERLERİ

Dış Ticaret Okulu eğitimleri başladı

DHA
16.04.2016 - 10:55Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/LÜLEBURGAZ(Kırklareli),(DHA)- TRAKYA Kalkınma Ajansı, bölgenin iş ve yatırım ortamının geliştirilmesine yönelik olarak çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Ajans, Trakya Bölgesi’nde faaliyet gösteren KOBİ’lerin dış ticaret kapasitelerinin artırılması amacıyla uzman eğitmenlerle birlikte “Dış Ticaret Okulu” nu hayata geçirdi.
“Dış Ticaret Okulu’nun açılışı Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katılımıyla yapıldı. Eğitimlerin açılışında eğitim programıyla ilgili bilgiler veren Genel Sekreter Şahin; “Ajans olarak KOBİ’lerimizin rekabet edebilirliklerinin ve uluslararası pazarlara erişebilmelerinin sağlanması, kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesine çok önem veriyoruz. “Dış Ticaret Okulu” projesi yukarıda değindiğimiz hedeflere ulaşmak için alanında uzman eğiticilerle hayata geçirdiğimiz projelerden sadece biri. Bölgemizde öne çıkan, rekabetçi sektörlere yönelik olarak farklı eğitimleri de hayata geçirdik. Bu eğitime katılan firmalarımızın diğer firmalarımıza örnek olacağına eminim, buradan yeni başarı hikâyeleri çıkacak. Bu başarı hikâyelerini her platformda dile getireceğiz. Eğitime katılan firmalarımıza teşekkür ediyorum. ”dedi. Şahin sözlerini eğitimin verimli geçmesini dileyerek sonlandırdı.
Eğitim programına Trakya Bölgesi’nden 24 firma katılıyor.
DIŞ TİCARET OKULU NEDİR?
Trakya Kalkınma Ajansı, Yatırım Destek Ofisleri aracılığıyla iş ortamının geliştirilmesi için Trakya Bölgesi’ndeki firmaların dış ticaret kapasitelerinin artırılmasına yönelik “Dış Ticaret Okulu’nun hayata geçirilmesi kararı alarak alanında uzman eğitmenler ile program oluşturdu.
Programın hedef kitlesi hiç ihracat yapmamış, ihracata yeni başlamış, ihracat faaliyeti kesintiye uğramış veya ihracat kapasitesini artırmak isteyen Trakya firmaları olarak belirlendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Dış Ticaret Okulu eğitimleri başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Nisan 2016 tarihinde saat 10 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dış Ticaret Okulu eğitimleri başladı haberi güncellenecektir.

KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:35
 • Guneş
  08:25
 • Öğle
  13:19
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:28
Sayfa Başı