ANKARA HABERLERİ

Diş hekimliği’nde Toros Canavarı

Yasemin ARSLAN
30.04.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Tiyatro Topluluğu öğrencileri, Aziz Nesin’in Toros Canavarı adlı oyunuyla Dil Tarih Coğrafya Fakültesinde sahne aldı.

Yasemin ARSLAN

Üniversitelerin kültür haftası etkinikleri dolayısıyla her yıl bir oyun sahneye koyan dişçiler fakültelerinde çalışabilecekleri bir sahne olmadığı için akşamları fakültenin koridorlarında provalarını gerçekleştirdi. Diş Hekimliği Fakültesi 5. sınıf öğrencisi Ahmet Mıcık, 6 yıldır tiyatro topluluğunun içinde yer aldığını belirterek şunları söyledi:

”Her yıl nisan ayında bir oyun sahneye koyuyoruz. Çoğunlukla komedi oynuyoruz. Oyunun seçimi, düzenlenmesi, dekor, kostüm hepsini bizler yapıyoruz. Oyun seçerken herkesin bir rol almasına dikkat ediyoruz. Topluluğumuz öğrencilerin çabalarıyla ilerliyor. Fakültemizin bir salonu olmadığı için akşamları okulun koridorlarında beyaz önlüklerimizle prova yapıyoruz. Okulumuzda bir sahne olmasını ve daha fazla oyun sergilemeyi çok isteriz. Yaklaşık 3 ay öncesinden oyunumuzu çalışmaya başlıyoruz. Aziz Nesin’in Toros Canavarı isimli oyununda emekli, geçimsıkıntısı çeken ve ev sahibesinden korkan pısırık bir aile babasının birgün Toros Canavarı ile karıştırılması sonrasında gelişen olayları ele alıyoruz.. Grubumuz oyunculuk yeteneği olmasa da kendisini sahnede görmek isteyen herkese açık.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Diş hekimliği’nde Toros Canavarı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı