ERZURUM HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Diş hekimleri Palandöken'de buluştu

DHA
06.03.2018 - 13:16Son Güncelleme :
DHA

ERZURUM, (DHA)-Erzurum, Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin 5-8 Mart 2018 tarihlerinde düzenlemiş olduğu 1'nci Uluslararası Koruyucu Diş Hekimliği Kongresi Palandöken'de başladı.
    Uluslararası Kongre organizasyon heyetinden Prof. Dr. Ahmet Berhan Yılmaz, "Günümüzde ileri ülkelerde tedavi edici hekimliğin çok önünde olan koruyucu tıp ve diş hekimliği hizmetlerinin ülkemizde de gerektiği öneme kavuşması, gerektiği yeri alması ve ülkemiz insanının da hastalanmadan önce sağlığına gerekli önemi vermesi açısından koruyucu hekimlik çok önem arz etmektedir. Bu sebeple fakültemiz daha önce iki kere ulusal olarak düzenlediği, 'Koruyucu Diş Hekimliği Kongrelerini' bu seferde uluslar arası düzenleyerek çok önemli bir adıma ve başarıya imza atmıştır" diye konuştu.
    Uluslararası kongre sebebiyle yurt içinden ve yurt dışından gelen 300'ün üzerinde katılımcının bilimsel ve sosyal olarak birlikte olacaklarını kaydeden Yılmaz, "Bilim dünyasına yapılacak katkıların yanı sıra, Türkiye, Atatürk Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve özellikle Erzurum'un Palandöken'in tanıtımında önemli bir adım olacaktır. Katılımcıların Erzurum'dan mutlu ve bir daha gelmek üzere ayrılmalarını temenni ediyoruz" dedi

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Diş hekimleri Palandöken'de buluştu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı