ADANA HABERLERİ

'Diş hekimleri, nüfusa göre dağıtılsın'

DHA
27.03.2016 - 12:12Son Güncelleme :
DHA

ADANA Diş Hekimleri Odası Başkanı Fatih Güler, Türkiye'de diş hekimi dağılımında adil olmayan bir yönetim biçimi olduğunu savundu.

Diş Hekimleri Odası toplantı salonunda, Dr. Murat Aydın'ın konuşmacı olarak katıldığı, 'Otoklav Fiziği ve Standartları' seminerinde konuşan Güler, Sağlık Bakanlığı'nın nüfusa göre diş hekimi planlaması yapması gerektiğini söyledi. Güler şöyle konuştu:

"Sağlık Bakanlığı nüfusa göre dağılım planı yapmalıdır. Nasıl eczacılarda 3.500 kişiye bir eczane planı yapıldıysa, aynı mantaliteyle diş hekimliğini yaşama geçirmeleri gerekmektedir. Yapılacak iş çok basit aslında müsteşarında dediği gibi 3 ila 15 yaş arası koruyucu hekimlik uygulanacak. Bu uygulamada Aile Diş Hekimleri yeterli olamayacağı için bu hizmet özelden alınmalıdır" dedi. Güler'in konuşmasının ardından, Dr. Murat Aydın, diş hekimlerine sterilizasyon hakkında seminer verdi.

ADANA, (DHA)

MK (OA) (27.03.2016/FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden 'Diş hekimleri, nüfusa göre dağıtılsın' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 12 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Diş hekimleri, nüfusa göre dağıtılsın' haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı