Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Direkten dönen yıldız

Hamza Hamzaoğlu, Portekizliyi yeniden kazandı.

Ali NACİ KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

G.Saray’ın, kulüp tarihinin en yüksek bonservis bedeliyle transfer ettiği Bruma’yı, Sunderland ve Sporting kiralamak için harekete geçmişti. Ancak Hamzaoğlu, genç oyuncusuna güvendi ve kaderini değiştirdi.

GALATASARAY, sadece Türkiye Kupası’nda 3 puan en değil aynı zamanda kulüp tarihinin en yüksek bonservis bedelini ödediği Bruma’yı da kazandı. Sarı kırmızılılarda teknik direktör koltuğunda yaşanan Prandelli-Hamza Hamzaoğlu değişikliği Portekizli oyuncunu da kaderini değiştirdi. 13 Milyon Euro karşılığında alınan genç oyuncu, yeterli süreyi bulamadığı için Ocak ayında ayrılmayı planlıyordu.
Ancak Hamzaoğlu’nun gelişi ile birlikte Bruma hakkındaki Prandelli’nin yazdığı bütün olumsuz raporlar çöpe atıldı.

ŞANSINI İYİ DEĞERLENDİRDİ

PRANDELLI’nin “Takım oyunu oynamıyor, önce takım oyuncusu olmalı. Yeteri kadar çalışmıyor” dediği ve sadece 326 dakika görev verdiği Bruma’nın menajeri Marko Kırdemir, geçen ay Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak ile görüşüp futbolcusunun şans istediğini ve aksi halde başka bir kulübe kiralanıp oyuncunun da G.Saray’ın da kazançlı çıkmasını teklif etmişti.
Yıldız oyuncuya kısa sürede eski kulübü Sporting Lizbon ile İngiltere’den Sunderland talip oldu. Portekizli oyuncunun Ocak’ta bu iki kulüpten birine kiralanması adına da teknik heyetten onay çoktan verilmişti.
Ancak Hamza Hamzaoğlu, Bruma’ya güvendi, Eskişehir maçında forma verdi ve G.Saray’ın 13 milyon Euro yatırım yaptığı futbolcuyu yeniden kazanma sürecinin başlamasını sağladı.
Genç oyuncu da hocasının kendisine verdiği şansı çok iyi kullanınca takımdan ayrılma ihtimali de ortadan kalkmış oldu.

Hayali hep G.saray’dı

Akhisar Başkanı Hüseyin Eryüksel, “Hamza Hamzaoğlu her konuşmamızda bana, hayalinin G.Saray teknik direktörlüğü olduğunu söylerdi” dedi.

Eski GÜNLERDEN BİR RÖVEŞATA

Hamza Hamzaoğlu, attığı röveşatayla hem beğeni topladı hem de adeta futbolculuk günlerine döndü.

Sneijder ilk 11’e

GALATASARAY, yarınki maçın hazırlıklarına tam kadro başlarken sağlık kurulunun tavsiyesiyle dinlendirilen Wesley Sneijder’in Akhisar karşısında ilk 11’deki yerine geri dönmesi bekleniyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz