Gündem Haberleri

  Direksiyonda sigara kaza getirdi

  Tahsin ÜLKER/ADANA, (DHA)
  25.07.2007 - 12:17 | Son Güncelleme:

  Adana’da, sürücüsünün sigarasını yakmak isterken direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, sulama kanalına uçtu.

  Otomobildeki karı-koca, yüzerek çıkmayı başarırken, otomobil sürücüsü 29 yaşındaki Şahan Çiftçi olayın şokunu atlatmak için yine sigara içti.

  Kaza dün saat 22.30 sıralarında 2000 Evler Mahallesi Mavi Bulvar Burç Okulları karşısında meydana geldi. Diyarbakır’da öğretmenlik yapan Şahan Çiftçi, eşi 28 yaşındaki Eylem Çiftçi ile birlikte Adana’ya akraba ziyaretine geldi. Çift, Şahan Çiftçi’nin kullandığı 26 RT 181 plakalı otomobilleriyle Belediyevleri Mahallesi yönüne giderken, otomobil sürücüsü sigara yakmak isterken direksiyon hakimiyetini kaybetti. Sulama kanalına uçan otomobilin açık camından çıkan Şahan Çiftçi, eşini de kurtarıp, onunla birlikte yüzerek kurtuldu. Kazayı yara almadan atlatan Çiftçi çifti, 112 acil servis ekiplerince kontrol edildi, durumlarının iyi olduğu anlaşılınca hastaneye götürüldü.

  Polise kazayla ilgili ifade verirken, kazanın şokunu atlatmak için yine sigara yakan Şahan Çiftçi, “Sigara yakarken, virajı alamayıp, kanala uçtuk. Yüzme bildiğim için eşimi de kurtarıp, çıktık. Neyse ki ikimizde de bir şey yok” dedi. Çiftçi çifti, olay yerine gelen bir yakınları tarafından götürüldü, kanaldaki otomobil de çekiciyle çıkarıldı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı