« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Direkler izin vermedi

DOĞRUSU ilk yarıda fazla tempolu değil ama güzel bir mücadele seyrettik.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bayram Aydın

Bayram AYDIN

Bol bol pozisyon ve direklerde patlayan toplar ancak gol izleyemedik. Avrupa’dan galibiyetle dönen Trabzonspor maça daha iyi başladı. Hele Malouda, ilk 15 dakika adeta fırtına gibi esti. Kayserispor sağ tarafını hallaç pamuğu gibi dağıttı ama nedense birden durdu. 15. dakikadan sonra Malouda, ilk yarıyı da sol kanatta etliye - sütlüye fazla dokunmadan dinlenerek geçirdi. İlk yarıda daha sonra sahneye Yusuf çıktı. Attığı deparları inanın sayamadım bile. Yusuf’a birileri, “Kaleyi gördüğünde topa vur” demiş her halde. Ancak Yusuf kaleyi görse de vuruyor, görmese de vuruyor.
Zaman zaman her iki takımda tempoyu yükseltti. Kayserispor önce Sefa sonra da Biseswar ile gol aradı ama kaleci Onur izin vermedi. Yusuf’un ters ayağı ile vuruşundan bu kez Kayserispor kalesinin direği gole geçit vermedi. Adrian orta sahada etkiliydi ve takımını ayakta tutmayı başardı. Ancak bu sezona özellikle Avru-pa’da fırtına gibi başlayan gol makinesi Henrique hem suskun hem de isteksizdi.

Golünü attı ve çıktı

İkinci yarıda da Henrique’nin isteksizliği devam ediyordu. Mustafa Hoca ise Henrique’yi değiştirmek için talimatını vermiş ve kenara da oyuncusunu hazırlamıştı bile. Dakikalar da 61’i gösteriyordu. Adrian öyle bir gol pası attı ki, Henrique ne kadar isteksiz ve formsuzda olsa bu ikramı geri çeviremezdi ve öyle de yaptı. Golü atmasına rağmen Mustafa Hoca, Henrique’yi oyundan aldı. Trabzon’da da bu sezon bu moda oldu. Oyundan çıkan bazı futbolcular tepki gösteriyorlar. Bakalım sonu nereye varacak?... Dönelim maça. Trabzonspor golü attı ve yattı. İyice geriye çekilerek Kayserispor’a davetiye çıkarttı. Ancak bu davete sıcak bakmayan birisi vardı. Kaleci Onur. Maçın ilk yarısında zaten iki net pozisyonu çıkartmıştı. İkinci yarı da da iş başındaydı. Kaptan gemisini kurtarırken Trabzonspor bu sezon ilk deplasman galibiyetini cebine koydu.

MAÇIN İYİSİ

Kaleci Onur. Net pozisyonları çıkartarak galibiyette büyük pay sahibi oldu.

MAÇIN KÖTÜSÜ

Malouda. 15 dakika fırtına gibiydi ama daha sonra hiç ortalıkta gözükmedi.

HAKEM: Mükemmel değil ama iyi bir maç yönetti ve çok koştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz