Ege Haberleri

EGE

  Diplomatik dördüzler

  Hürriyet Haber
  14 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 14 Şubat 2000 - 00:01

  ALMANYA'nın İzmir Başkonsolosu Manfred Unger'in yardımcısı Vera Fiegel, bir davette, Hamburg'da doğup 5 yıl önce Türkiye'ye gelerek tekstilciliğe başlayan Alper Ceylan'la tanıştı.

  FİEGEL ile Ceylan kısa sürede yaktınlaştı, çift evlenmeye karar verdi. Ancak evlilik Alman Dışişleri Bakanlığı'nın uzun araştırmaları yüzünden gecikti. Bu arada Vera hamile kaldı ve 10 Kasım 1999'da Almanya'da sezaryenle dördüz dünyaya getirdi. Üç erkek, biri kız olan Ağahan Adrian, Karahan Maximilian, Alper Lukas ve Berfin Mercedes isimli bebekler anne ve babalarıyla İzmir'e geldi.

  DÖRDÜZLERİN 7.5 aylık doğduğunu belirten Alper Ceylan, ‘‘Bu bebekler Türk - Alman dostluğu için iyi bir örnek. İlk defa Alman Dışişleri Bakanlığı'na bağlı bir diplomat dördüz doğurdu. Almanya'da bu büyük yankı uyandırdı. RTL kanalı röportaj için Türkiye'ye geliyor'' dedi.

  MERCEDES firmasının da bebeklere Vito marka minibüs hediye edeceğini açıkladığını belirten Ceylan, İzmir'de çoçuklarının da katılacağı düğün yapacaklarını söyledi. Dördüzler için iki yardımcı tutan Vera, ‘‘Günde 24 şişe süt tüketiyorlar. 28 kez bez değişitiriyorum. Yakında görevimin başına döneceğim'' dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı