Ege Haberleri

EGE

  Diplomat boşanmasına red

  Hürriyet Haber
  21.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TÜRKİYE'nin Berlin Konsolosluğu eski ataşelerinden Mehmet Bekam Bilaloğlu, dava açtığı eşi hakkındaki ihanet iddialarını kanıtlayamayınca boşanamadı. Bir süre önce mahkemeye başvuran Mehmet Bekam Bilaloğlu (77), kendisinden 21 yaş küçük 32 yıllık eşi Ayşe Tansel Bilaloğlu'ndan (56) boşanmak istediğini belirtti.

  KARŞIYAKA 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılan davada ifade veren eski ataşe Bilaloğlu, ‘‘Aramızdaki yaş farkı nedeniyle evlenmeyi pek istemiyordum. Haklı olduğum zamanla ortaya çıktı. Yaş farkı sorun yarattı. Eşim beni aşağılayıcı sözler söyledi. Sık sık benimle yurtdışında iyi bir yaşam sürmek için evlendiğini dile getirdi. Boşanma nedenim sadakatsizliği’’ dedi. Evhanımı Ayşe Tansel Bilaloğlu ise, eşinin suçlamalarının asılsız olduğunu belirtti, ‘‘Başka kadınlarla ilişkisi var. Bu yüzden evliliğimiz yıkıldı. Daha önce de dava açtı, reddedildi. Ben de nafaka ve tazminat talebinde bulunacağım’’ diyerek eşini suçladı ve bir kadınla birlikte yaşadığına dair belgeleri delil olarak sundu.

  YARGIÇ, yargılama sonunda iddialarını kanıtlayamayan diplomat Mehmet Bekam Bilaloğlu'nun açtığı boşanma davasını reddetti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı