ANKARA HABERLERİ

Diplomasiye halı saha molası

Zuhal DEMİRCİ/AA
31.03.2017 - 15:49Son Güncelleme :

Güney Afrika Ankara Büyükelçisi Pule Isaac Malefane, futbol hasretini Başkent’teki diplomatlarla düzenledikleri halı saha maçlarıyla giderdiğini belirterek, "Yerel takımların maçlarına gidiyorum ve futbol oynuyorum. Diplomatlarla halı saha maçı yapıyoruz" dedi.

Zuhal DEMİRCİ/AA

Güney Afrika Ankara Büyükelçisi Pule Isaac Malefane, Ankara'ya dair izlenimlerini, yoğun diplomasi gündeminin ardından boş vakitlerini nasıl değerlendirdiğini ve futbol merakını anlattı. Büyükelçi Malefane, başkentin yoğun diplomasi trafiğinin elverdiği zamanlarda futbol ve golf oynadığını, eşiyle duvar tenisine gittiklerini ve hafta sonları çocuklarının spor aktivitelerine ve diğer etkinliklerine katıldığını belirtti. Futbol oynamayı çok sevdiğini vurgulayan Malefane, "Ankara'da boş vakitlerimde yerel takımların maçlarına gidiyorum ve futbol oynuyorum. Farklı ülkelerden diplomatlarla haftada bir gün bir araya gelerek halı saha maçı yapıyoruz. Türk futbolundan keyif alıyorum. Ankara'da Osmanlıspor ve Gençlerbirliği'nin maçlarına gitmek için zaman ayırıyorum. İstanbul'da da Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin maçlarına gidiyorum. Güney Afrikalı oyuncu Tokelo Rantie Gençlerbirliği’nde oynuyor. Ülkemizden daha çok futbolcunun burada oynamasını istiyoruz. Aynı şekilde Türk futbolcuların da Güney Afrika'ya gidip, oradaki takımlarda oynamasını bekliyoruz” diye konuştu.

‘KOKORECİ ÇOK SEVİYORUM’

Türkiye'nin hem Asya'nın hem de Avrupa'nın tecrübesini hissettirdiğini söyleyen Büyükelçi, “Türk yemeklerine alışmak kolay oldu. Özellikle kokoreçi çok seviyorum" dedi. Güney Afrika Cumhuriyeti’nin unutulmaz devlet adamı Nelson Mandela'ya da değinen Büyükelçi Malefane, "Mandela, sadece Güney Afrika için değil, bütün dünya için barışın simgesi ve ilham kaynağı. Mandela, birbirimizin farklılıklarını, farklı görüş ve fikirlerini kucaklamamız gerektiğini öğretti. Mandela, birbirimize karşı çalışırsak, başarılı olamayacağımızı öğretmek için de ilham kaynağı oldu" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Diplomasiye halı saha molası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 15 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Diplomasiye halı saha molası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı