Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Dinozor kolyeli ceset kargoyla gönderildi

  Hürriyet Haber
  17 Ocak 2002 - 02:21Son Güncelleme : 17 Ocak 2002 - 02:21

  ÜNİVERSİTE sınavını kazanıp, ödül olarak ailesi tarafından Alanya'ya gönderilen Bursalı Metin Çiçek (20), kaybolduktan 6 ay sonra ölü olarak bulundu. Alanya Kalesi yamaçlarında bulunan talihsiz gencin iskelete dönüşmüş cesedini babası, boynundaki dinozor kolyesinden tanıyıp teşhis etti. İskelete dönüşmüş ceset kutuya konulup, DNA testi yapılması amacıyla İstanbul Adli Tıp'a bir özel şirket kargosuyla gönderildi.

  Ailesi almak istemedi

  Talihsiz gencin manzarayı seyrederken dengesini kaybederek düştüğü olasılığı ağırlık kazanırken, savcılık kesin ölüm nedeninin saptanması için cesedin İstanbul Adli Tıp'a gönderilmesini istedi. Savcı, aileye, DNA testi yapılacak cesedi isterlerse kendilerinin İstanbul'a götürmesini önerdi. Ancak aile bu teklifi kabul etmedi. Bunun üzerine iskelete dönüşmüş ceset, karton koliye konularak, Alanya Postanesi'nden İstanbul'a gönderilmek istendi.

  Sıvas’tan da gönderilmişti

  Ancak, postanede gazetecilerin beklediği haberi üzerine savcılık, kutuyu ismini açıklamadığı özel bir kargo şirketine verdi. Adrese teslim gönderilen kutunun bugün İstanbul'da olacağı ifade edildi. Bir süre önce Sıvas'ta bulunan bir bebeğe ait ceset, İstanbul'a posta yoluyla gönderilmişti. Bu haberin yayınlanması üzerine ortalık karışmış, cesedin postayla gönderilip gönderilmeyeceği tartışmaları başlamıştı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı