Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Dink denilince Yasin Hayal akla geliyordu'

   Ayşegül USTA/İSTANBUL
  06.06.2017 - 22:44 | Son Güncelleme:

  AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada cinayet gerçekleştiğinde Trabzon İdari Büro Amirliği arşivinde çalışan polis Abdullah Öztürk tanık olarak dinlendi.

  Duruşmada Mahkeme Başkanı, “Cinayetin ardından Ogün Samast ve Yasin Hayal’in kimlik tespitleri yapılmadan, cinayet zanlısı olduğu bilinmeden Yasin Hayal’in telefon numarası sorgusunu yapmışsın. Ne diyeceksin bu konuda” diye sordu. Polis memuru Abdullah Öztürk de “Eylemin gerçekleşmesinin ardından, bize verilen emirle Yasin Hayal’in telefon numarasının sorgusunu yaptım. İlimizde mi, nerede onu öğrenmek için. İdari büroda çalışıyordum. Şube müdürü Faruk Sarı’nın talimatı ile sorguladım. Hrant Dink denilince Yasin Hayal akla geliyordu” diye yanıt verdi.

  CİNAYETTEN SONRA ERHAN TUNCEL ŞUBEYE GELMİŞTİ
  CİNAYET tarihinde Trabzon İstihbarat Şube Müdürlüğü’nde görevli polis İsmail Bayseç de duruşmada tanık olarak dinlendi. Bayseç ifadesinde, “Erhan Tuncel cinayetten sonra şubeye gelmişti, misafir odasına alınmıştı. Kendisiyle konuşma yapmadım. Çay falan ikram etmek için oraya girmiştim, orada gördüm. Daha öncesinde şubede kendisinden bahsedilmişti” dedi.

  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı