Gündem Haberleri

  Di'nin 525 milyarlık küpesi kayıp

  Hürriyet Haber
  09.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Prenses Diana'nın mücevher koleksiyonunun en değerli parçası, 1 milyon sterlin değerindeki elmas ve safir küpelerinin kayıp olduğu ortaya çıktı.

  İngiliz News of the World Gazetesi'nin haberine göre, Diana'nın ölümünden kısa bir süre sonra Christie's müzadeye evinin 1 milyon sterlin (525 milyar lira) değer biçtiği elmas ve safir küpeler, ölümünden sonra prensesin eşyaları Londra'daki evinden Northamptonshire'daki aile evine taşınırken kayboldu.

  Suudi Kralı’nın hediyesiydi

  Kayıp olan küpelerin çok ilginç bir hikayesi de var. Küpeleri oluşturan elmas ve safirler, Suudi Arabistan Kralı'nın çiftin düğünü için hediye ettiği bir saati süslüyordu. Diana'nın safir ve elmasları çok sevdiğini ancak saati kullanamadığını farkeden Prens Charles karısına bir sürpriz yaparak bunları küpe haline dönüştürdü. Kraliyet mücevhercisinin dizaynına göre iki parçalı ya da tek parçalı olarak kullanılan küpeleri Diana hem spor, hem şık kıyafetleriyle takabiliyordu.

  Kızkardeşi ortaya çıkardı

  Küpelerin kaybolduğu ilk farkeden Diana'nın kızkardeşi Lady Sarah McCorquodale oldu. Küpelerin çok değerli olmalarının yanısıra, kızkardeşinin Prens Charles ile mutlu olduğu günlerin tatlı bir anısı olduğunu belirten genç kadın mücevherlerin peşine düştü.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı