Gündem Haberleri

  Dinar'da aile faciası

  A.A
  02.08.2006 - 10:11 | Son Güncelleme:

  Afyonkarahisar'ın Dinar İlçesi'nde cinnet geçiren 19 yaşındaki Gökhan Armağan, annesi, ağabeyi ve ablasını yatakta uyurken, babasını da yol ortasında kovaladıktan sonra ekmek bıçağıyla öldürdü.

  Aile üyelerinin tamamını katleden Gökhan Armağan, ardından polis merkezine gidip teslim oldu. Karayolunda bulunan MOBESSE'nin hareketli kamerası, babasını kovalayan katil Gökhan Armağan'ı olay yerine gelirken elinde bıçakla saniye saniye görüntüledi.

  Afyonkarahisar'ın Dinar'ın Pınarbaşı Mahallesi'nde, kahve işleten 46 yaşındaki Cemil Armağan ile oğlu Gökhan Armağan, gece geç saatlerde birlikte eve geldi. Baba ve oğul, uyumak için odalarına çekildi.

  Cemil Armağan bir süre sonra uyanarak, saat 04.30'da çay hazırlamak için Camikebir Mahallesi'ndeki kahveye gitti. Oğlu Gökhan Armağan da saat 05.00 sıralarında yatağından kalkarak, daha önce bilinmeyen bir nedenle tartıştığı 40 yaşındaki annesi Emine Armağan, 25 yaşındaki ağabeyi Hakan Armağan ve 22 yaşındaki üniversite öğrencisi ablası Filiz Armağan'ın odalarına yöneldi. Öfkeli Gökhan Armağan, eline geçirdiği ekmek bıçağıyla annesi, ağabeyi ve ablasını uyurken yataklarında öldürdü.

  ‘HEPSİNİ ÖLDÜRDÜM SIRA SENDE’

  Daha sonra, cinayeti işlediği bıçakla evden çıkarak kahveye giden Gökhan Armağan, “Hepsini öldürdüm, sıra sende” diyerek babası Cemil Armağan'a saldırdı. Oğlunun öfkesinden korkan baba, kahveden kaçarak Dinar- Afyonkarahisar yoluna doğru koşmaya başladı. Babasını kovalayan Gökhan Armağan, yol kenarında yakalayarak defalarca sapladığı bıçak darbesiyle onu da öldürdü. Cemil Armağan'ın cesedi yol kenarında dururken, Gökhan Armağan katliamda kullandığı ekmek bıçağını olay yerinde bırakarak Dinar Polis Merkezi Amirliği'ne giderek teslim oldu.

  ÖNCE ANNESİNİ ÖLDÜRMÜŞ

  Dinar'da bir ekmek büfesinde çalışan, boş zamanlarında da kahve işleten babasına yardımcı olan Gökhan Armağan, işlediği seri cinayetleri polisteki ifadesinde ayrıntılarıyla anlattı. İlk olarak yatakta uyuyan annesini öldürmeye çalıştığını ve boğazını kestiğini belirten Armağan, “Ölmeyince, daha fazla acı çekmesin diye de kalbinden bıçakladım. O sırada ağabeyim Hakan, sesler üzerine yatak odasına yönelmişti. Beni annemi öldürürken gören ağabeyim, olduğu yerde donup kalmıştı. Hiç tepki bile vermedi. Onu da kapının önünde bıçaklayıp öldürdüm. Sonra ablam Filiz'in odasına gidip, onu da bıçakla öldürdükten sonra babamı öldürmek için kahveye gittim. Onu da kahvede sandalyede uyurken sırtından bıçakladım” dedi.

  Babasının kaçmaya çalıştığını anlatan Gökhan Armağgan, “Yola çıktı, ben de kovaladım. Orta refüjün yanında yakalayıp 8 kez bıçakladım. Saat 06.45'de de teslim oldum” diye konuştu.

  RÜYASINDA AİLEYİ ‘KÖTÜ YOLDA’ GÖRMÜŞ

  Gökhan Armağan, polisteki ifadesinde, cinayetleri gördüğü rüyalar nedeniyle işlediğini söyledi. İki gece üstüste rüya gördüğünü belirten Gökhan Armağan, “Önceki geceki rüyamda, babam annemi satıyordu, ailece kötü yoldaydık. Ablam da yine öyleydi. Bir ses, ‘Aileni öldürüp namusunu temizle’ dedi. Ben de sabah kalkıp ekmek bıçağını bileylettim. Dün gece de aynı rüyayı gördüm. Bunun üzerine hepsini öldürerek namusumu temizledim” diye konuştu.

  Gökhan Armağan'ın öldürdüğü ağabeyi Hakan Armağan'ın Dinar Belediyesi'nde temizlik işçisi olarak çalıştığı ve ablası Filiz Armağan'ın da Karadeniz Teknik Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı 3'ncü sınıf öğrencisi olduğu belirtildi. Dinar Devlet Hastanesi morgundaki cenazeler, otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Polisteki sorgulanan Gökhan Armağan ise öğleden sonra adliyeye çıkartılacak.

  KOMŞULARI ŞAŞIRDI

  Aile fertlerinin cesetleri otopsi yapılmak üzere Dinar Devlet Hastanesi morguna konuldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Armağan ailesinin yaşadığı mahalle sessizliği bürünürken, komşular yaşanan dehşetle ilgili konuşmak istemedi. Armağan ailesinin son derece sakin ve çevreye karşı saygılı olduğunu belirten komşular, olaya çok şaşırdıklarını söyledi.

  KAMERAYA YANSIDI

  Karayolundaki cinayet öncesi, Dinar'da kurulu olan MOBESSE kameralarının kayıtlarına da yansıdı. Karayolu üzerinde bulunan hareketli kamera, babasını kovalayan Gökhan Armağan'ı olay yerine gelirken görüntüledi. Ancak, kamera cinayetin işlendiği anı yakalayamadı. Oğlu tarafından öldürülen babanın cansız bedeni, kamera kayıtlarında yer aldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı