Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Dinamitle balık avlarken canında oldu

  Arif ARSLAN/BATMAN, (DHA)
  29.07.2007 - 20:45 | Son Güncelleme:

  Batman'ın Beşiri İlçesi'ne bağlı Işıkveren Köyü yakınlarında Garzan çayında dinamitle balık tutmaya çalışan 41 yaşındaki Cengiz Banlı, meydana gelen patlamada yaşamını yitirirken, yanındaki oğlu ise hafif yaralandı.

  İstanbul'da tekstil işinde çalışan Cengiz Banlı, yakınlarını ziyaret amacıyla geldiği memleketi Batman’ın Beşiri İlçesi'ne bağlı Işıkveren Köyü'nde dinamitle balık avuna gitti. 14 yaşındaki oğlu Mehmet Emin Banlı ile birlikte Garzan çayına giden Cengiz Banlı, dinamitin elinde patlamasıyla vücudu parçalandı. Patlama sesi ile bölgeye gelen köylülerin yardımıyla sudan çıkarılan Banlı, aşırı kan kaybı nedeniyle yaşamını yitirdi. Dinamitin patlaması sırasında babasından uzakta olan Mehmet Emin Banlı ibse hafif şyaralı olarak Batman Özel Yaşam hastanesinde tedavi altına alındı.
  Diyarbakır Adli Tıp Kurumu’nda otopsisi yapılan Cengiz Banlı köyde yakınlarının gözyaşları arasında toprağa verildi.
  Oğlunun İstanbul’da tekstil işinde çalıştığını ve yıllık iznini kullanmak için köye geldiğini belirten baba Mehmet Banlı, “Geçen yıl köye gelememişti. Bu yıl geldi diye çok sevinmiştik. Hiç yapmadığı bir şeydi, dinamitle balık tutmak. Yanında sadece çocuğu vardı. Acımız çok büyük” dedi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı