Gündem Haberleri

  Dinamit patlaması yolu kapattı

  Tuncay ÇANKAYA/BİLECİK, (DHA)
  22.10.2008 - 21:04 | Son Güncelleme:

  BOZÜYÜK- Mekece duble yol çalışması sırasında patlatılan dinamitle oluşan heyalan, Bilecik-Bozüyük karayolunun kapanmasına neden oldu.

  Bilecik’ten Bozüyük ve Eskişehir istikametine ulaşım, Söğüt İlçesi yönünden sağlanıyor.

  Bugün öğleden sora Bilecik-Bozüyük karayolunun birinci kilometresinde yapımı süren Bozüyük-Mekece duble yol çalışmalarında saat 15.00 sıralarında patlatılan dinamit heyelan oluşturdu. Heyelan nedeniyle, Bilecik-Bozüyük karayolu ulaşıma kapadı. Yol açma çalışmalarının halen devam ettiği, Bilecik'ten Bozüyük ve Eskişehir'e Söğüt İlçesi'nden geçişin sağlandığı belirtildi.

  Bilecik Valisi Musa Çolak heyalanın meydana geldiği karayolundaki yol açma çalımalarını yerinde inceledi. Vali Çolak yolun en kısa sürede açılması için çalışmaların sürdüğünü ifade ederek şöyle konuştu:
  “Bozüyük-Mekece duble yol çalışmaları sırasında zaman zaman dinamitler patlatılatırak dağlık bölgeler düzeltiliyor. Yine bugün öğleden sonra yapılan çalışmalar sırasında patlatılan dinamitler heyelana yol açtı ve Bilecik-Bozüyük karayolu ulaşıma kapandı. Olayda herhangi can ve mal kaybı olmamıştır. Bilecik’den Bozüyük ve Eskişehir’e giden araçlara Söğüt İlçesi'nden yol veriliyor. Kapanan karayolun ulaşıma açma çalışmaları hızla sürüyor. Kısa sürede bu yolu ulaşıma açacağız” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı