EDİRNE HABERLERİ

Din Görevlilerinin Sıkıntıları

IHA
14.10.2015 - 13:50Son Güncelleme :

edirne diyanet-sen şubesi üyeleri

IHA

Diyanet-Sen Edirne Şubesi Başkanı Mahmut Eroğlu, “Din görevlilerinin sıkıntıları, çileleri yaşadığı sorunları sıralarsak üzülmemiz, hatta kahrolmamız gerekiyor” dedi.
Diyanet-Sen Edirne Şubesi Başkanı Mahmut Eroğlu ve beraberindeki üyeler, Edirne Ulu Cami önündeki yaptıkları basın açıklamasında, “Din görevlileri olarak, Türkiye’nin en ücra köşesinde devletin birer elçileri olarak görev yapmaktayız. Öyle yerler var ki öğretmenleri yok, hatta ve hatta muhtarları yok ama din görevlileri her daim orada hazır ve nazır. Din görevlilerinin sıkıntıları, çileleri yaşadığı sorunları sıralarsak üzülmemiz, hatta kahrolmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.
Eroğlu, ülkede yaşanan terör olaylarını şiddetle kınadıklarını belirterek, “Ülke karışmış, doğu bölgelerinde ezanın susmaması için imamlarımız, bayrağın inmemesi için de güvelik birimlerimiz çalışmakta. Doğu bölgelerinde bütün zorluklara rağmen, bütün baskılara rağmen çalışan din görevlilerimiz var. Son kale olarak adlandırdığım bu mücadelelerde benim her bir din görevlisi, bulunduğu yerin Ulubatlı Hasanı, bulunduğu bölgenin sütçü imamı” diye konuştu.
Başından beri camiler ve din görevlileri haftasının ayrı ayrı kutlanması gerektiğini dile getirdiklerine değinen Eroğlu, “Fakat bazı kesimler bu talebimizi sanırım anlayamadılar. Bizler camiler haftasında özellikle camilerin eksik, sıkıntıları gibi kalemlerin göz önüne alınmasını, cami davetleri, programları yaparak camilere has bir haftanın yapılmasını, camiler adına programlar tertiplenmesini, gençlerle birlikte özel etkinlikler yapılmasını istiyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Din Görevlilerinin Sıkıntıları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 13 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Din Görevlilerinin Sıkıntıları haberi güncellenecektir.

EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ

18 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  06:33
 • Guneş
  07:59
 • Öğle
  13:34
 • İkindi
  16:27
 • Akşam
  18:57
 • Yatsı
  20:17
Sayfa Başı