« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Dimdik ayaktayız"

Bursaspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, kulübün televizyonunda yaptığı açıklamada bu sezonun Bursaspor için tarihi bir sene olacağını söyledi.

Emre KOŞAK/BURSA(DHA)
SON GÜNCELLEME

UEFA Avrupa Ligi'ne katılmayı garantilediklerini, hafta sonunda oynayacakları Gençlerbirliği karşısında galibiyet ayrıldıkları takdirde ligi üçüncü bitireceklerini, bu sonucun şampiyonluk kadar önemli olduğunu vurgulayan Ertuğrul Sağlam, şöyle devam etti:

"DİMDİK AYAKTAYIZ"

"İnşallah bunu da başaracağız. Şampiyonluktan sonra sezon başından bu yana baş başa kaldığımız zorluklar, karşımıza çıkarılan engeller ve maruz kaldığımız muameleleri göz önünde bulundurunca bu yıl da çok büyük bir başarıya imza attık. Bursaspor açısından tarihi bir sene olacak. Geleceğini belirleyecek sene olacak. Cezalarla başlayacağımız önümüzdeki sezonda büyük bir desteğe, çok önemli bir birlikteliğe ihtiyacımız var. 16 Mayıs günü Türkiye'de futbol adına her sene kutlanılan bir gün olacaktır. Dimdik ayaktayız. Bu hafta Kasımpaşa karşısında sezonun en iyi futbolunu oynayarak, oyuncularımız da yılmayacaklarını gösterdiler. Bizi hedefimizden alıkoyamayacaklar."

"İNANDIĞIM İÇİN KALDIM"

Bursaspor ile mukavelesini neden uzattığını da açıklayan Ertuğrul Sağlam, bu konuda şöyle konuştu:

"Bursaspor'da niye kaldım, mukavelemi niye uzattım, daha büyük başarıları başka bir yerde yaşamak varken neden kaldım? Bursaspor'da daha güzel günlere ulaşabileceğim için. Bu yaşadıklarımızı bir daha yaşayabileceğimiz için. Takımı Avrupa takımı yapabileceğimize inandığım için kaldım."

"ŞAMPİYONLUK GİBİ KUTLAYALIM"

Alınacak üçüncülüğü geçtiğimiz sezon kutlanılan şampiyonluk gibi kutlanması gerektiğini de vurgulayan Ertuğrul Sağlam, şunları söyşledi:

"Üçüncülüğümüzü geçtiğimiz sezondaki gibi sahada taraftarımızla kutlayalım. Herkes bu coşkuyu yeniden yaşasın. Sezon sonunda şampiyon kadrodan aynılacak futbolcularımız da olacak. Hepsine çok güzel bir veda yapmalıyız. Hem üçüncülüğü kutlarken, hem kadroyla taraftarımızı bir araya getirmek belki de bu son dönemde yaşananları üzerinden atabilecek, tüm ülkeye gösterebilecek programı hazırlayabiliriz."

"TARAFTARIMIZI MUTLU EDECEK TRANSFERLER YAPACAĞIZ"

Bursaspor'a bundan sonra performansından emin olmadıkları ve belli bir seviyenin altındaki futbolcuları transfer etmeyeceklerini de belirten Ertuğrul Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Artık transfer seviyesi, Miller'dan sonra belirli olmuştur. Bundan sonra da özellikle daha büyük hedefler peşinden koşacağımızı düşünürsek, önümüzdeki sene çok ciddi ve taraftarlarımızı da çok mutlu edecek transferleri yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Başkanımız yurtdışında çalışma ve görüşmelerini sürdürüyor. O da önümüzdeki sezonla alakalı çok istekli. Ciddi anlamda çok ciddi oyuncuları kulübümüze getireceğiz."


Bunları da Beğenebilirsiniz