« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dimas’tan yeşil ışık

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Juventus'la anlaşan Necdet Ersoy'dan 1 yıllığına 2 milyon dolar isteyen Dimas'ın menajerine, F.Bahçeli yönetici ‘‘Siz kabul etmezseniz Munos'u alırız’’ diyerek rest çekti. Bunun üzerine, işi yokuşa süren menajer geri adım attı ve İstanbul'da görüşmeye razı oldu.

<ı>Menajer çarketti

Juventuslu Dimas'ın F.Bahçe'ye transferinde sürpriz gelişmeler yaşandı. Önceki gün Torino'da görüştüğü Necdet Ersoy'a, ‘‘1 yıllığına 2 milyon dolar isteriz’’ diyen ve bu isteği reddedilen Dimas'ın menajeri, sarı lacivertli yöneticinin kararlı tutumu üzerine çarketmek zorunda kaldı.

<ı>Juventus tamam

Bu transfer için İtalya'ya giden F.Bahçe yöneticisi Necdet Ersoy, Torino'da Juventuslu yetkililer ve Dimas'ın menajeriyle bir araya geldi. Görüşme sırasında Ersoy, Juventuslu yöneticilerle 3 milyon dolar karşılığında anlaşma sağladı. Ancak, F.Bahçe'nin teklifine önceleri soğuk bakan Dimas'ın menajeri, sarı lacivertli kulüpten 1 yıl için 2 milyon dolar istedi.

<ı>1 milyon dolar prim

Bu isteği hayretle karşılayan Necdet Ersoy, menajere, ‘‘Dimas için bu kadar çok parayı nasıl isteyebiliyorsunuz?’’ şeklinde bir soru yöneltti. Menajerin buna cevabı ise oldukça ilginçti: ‘‘Juventus gibi bir kulüpten F.Bahçe'ye gitmenin bir bedeli olmalı. Ayrıca Juventus, Şampiyonlar Ligi Kupası'nı kazanırsa, Dimas 1 milyon dolar prim alacak.’’

<ı>Ersoy’un resti

Bu sözlere sinirlenen Necdet Ersoy, ‘‘F.Bahçe de Juventus kadar büyük bir kulüptür. Siz kabul etmezseniz, biz de Athletico Madridli Munos'u alırız’’ deyip, görüşmeyi noktaladı. Ersoy'un görüşmeyi bitirmesinden sonra Juventuslu yöneticiler, F.Bahçe'nin teklifini kabul etmesi için menajere baskı yapmaya başladılar.

<ı>Havaalanına koştular

Köşeye sıkışan menajer yumuşamak zorunda kaldı. Bu görüşmenin ardından apar topar havaalanına giden İtalyan yöneticiler ve menajer, Necdet Ersoy'u burada yakalayıp, ‘‘Bir kez daha görüşüp bu işi bitirelim’’ dediler. F.Bahçeli yönetici de, ‘‘Burada sizinle konuşmam. İstanbul'da görüşelim’’ diyerek uçağa bindi.

<ı>İstanbul'a gelecekler

Bu gelişmelerin ardından Juventuslu yöneticilerin ve Dimas'ın menajerinin bir-iki gün içinde İstanbul'a gelmesi bekleniyor. Anlaşma sağlandığı taktirde Dimas, Sakaryaspor ile oynanacak lig maçında forma giyecek. Sarı lacivertli yönetim bir yandan da Athletico Madridli Munos ve Grasshoppers'ın yıldızı Kubilay Türkyılmaz ile de görüşmelerini sürdürüyor.Bunları da Beğenebilirsiniz