« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dimas Gelmiyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Portekizli futbolcu F.Bahçe'den 1 yıl için 2 milyon dolar isteyince transferi çıkmaza girdi.

Torino'da bulunan yönetici Necdet Ersoy, Juventus'la 3 milyon dolara el sıkıştı. Ancak, astronomik bir rakam isteyen Dimas'ın talebini kabul etmeyen F.Bahçe, yeni yabancı transferini Trabzon maçı sonrasına bıraktı.

<ı>Görüşme 6 saat sürdü

F.Bahçe'de, Juventuslu Dimas'ın transferi çıkmaza girdi. Önceki gün İtalya'ya giden yönetici Necdet Ersoy, İtalyan kulübünün yöneticileri ve Dimas'la dün bir araya geldi. 6 saat süren görüşme sırasında, Juventus Kulübü, bu futbolcuyu 3 milyon dolara satmaya razı oldu.

<ı>İitalyanlar da şaşırdı

Juventus'un ikna olmasına rağmen, Türkiye'yi tanımadığını ve eşinin de bu transfere sıcak bakmadığını söyleyen Portekizli futbolcu, F.Bahçe'den astronomik bir rakam talep etti. Juventus'la 2 yıl için 400 bin dolara anlaşan Dimas, İtalyan yöneticileri dahi şaşırtan bir istekte bulunarak, ‘‘1 yıl için 2 milyon dolar verirseniz gelirim’’ dedi.

<ı>Juventuslular bastırdı

Görüşme sırasında Başkan Aziz Yıldırım'a telefonla bilgi veren Necdet Ersoy, 29 yaşındaki futbolcuya, ‘‘Bu parayı vermemiz mümkün değil’’ dedi. Görüşme bu noktada tıkandı. Ancak, Dimas'ı geçen yıl ara transferde sadece 500 bin dolara satın alan Juventus Kulübü yöneticileri, kazanacakları karı göz önüne alarak, Dimas'a gitmesi yönünde baskı yaptı.

<ı>Tutumunu değiştirdi

Tutumunu yumuşatmak zorunda kalan Portekizli futbolcu daha sonra, ‘‘Pazartesi İstanbul'a gidip, tesisleri görmek istiyorum. Beğenirsem, fiyatımda indirim yapabilirim’’ dedi. Dimas'ı, Trabzonspor maçında oynatmayı planlayan F.Bahçe yönetimi, yeni yabancı transferini önümüzdeki haftaya bıraktı.

<ı>Kubilay da gündemde

Tutumunu yumuşatmak zorunda kalan Portekizli futbolcu daha sonra, ‘‘Pazartesi İstanbul'a gidip, tesisleri görmek istiyorum. Beğenirsem, fiyatımda indirim yapabilirim’’ dedi. Dimas'ı, Trabzonspor maçında oynatmayı planlayan F.Bahçe yönetimi, yeni yabancı transferini önümüzdeki haftaya bıraktı.Bunları da Beğenebilirsiniz