Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Dilovası’nda korku gecesi

  Ergün AYAZ-Şenol AYDIN (DHA)
  07.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme: 07.02.2006 - 00:49

  Dilovası Sanayi Bölgesi’ndeki Eminiş Ambalaj Sanayii depolarında başlayan yangın, beldede gökyüzünü aydınlattı. 30 itfaiye arazözünün müdahale ettiği alevler, diğer kuruluşlar için de büyük tehlike yarattı.

  SIK sık fabrika yangınlarıyla gündeme gelen Kocaeli’nde, Organize Sanayi Bölgeleri’ndeki fabrika yangınlarına önceki gece bir yenisi daha eklendi. Saat 03.00 sıralarında Eminiş Ambalaj Sanayii’nin depolarında başlayan ve elektrik kontağından çıktığı sanılan yangın, buradaki plastik ve karton mamul ürünlerin tutuşmasıyla hızla büyüdü. Polis ve itfaiye telsizlerinden olay "Marshall Boya Fabrikası yanıyor" diye duyuruldu.

  TEM ve D-100 ulaşıma kapatıldı


  Marhall Boya ile yan yana konumda olması ve yoğun dumandan ayrıntılı incelenememesi nedeniyle yangın haberi büyük heyecan yarattı. Yangın sırasında yoğun dumanlar, patlamalar meydana gelmesi ve Eminiş Ambalaj Sanayii’nin hem TEM’e, hem D-100’e cephesi olması nedeniyle iki karayolu da ulaşıma kapatıldı. Yangına ilk müdahaleyi Dilovası İtfaiyesi ekipleri yaparken, daha sonra Kocaeli Büyükşehir ve sanayi kuruluşları itfaiyeleri de söndürme çalışmalarına katıldı.

  İstanbul’dan takviye istendi

  Alevler içinde kalan yaklaşık 3 bin metrekarelik deponun yanı başında Marshall Boya ve Vernik Sanayii A.Ş. tesisleri ile bu kuruluşun solvent, mamul boya ve kimyasal tanklarının bulunması nedeniyle İstanbul’dan da takviye istendi. 30’a yakın itfaiye arazözü ile 80 itfaiyecinin görev yaptığı çalışmalar sırasında, bu bölgedeki solvent ve diğer kimyasal tanklara soğutma uygulandı. Yangın saat 06.00 sıralarında söndürüldü, 07.30’a kadar da soğutma uygulandı.

  Mucize eseri ölü-yaralı yok

  Yaklaşık 3 bin metrekarelik kapalı alanda bulunan mamul boya, plastik ve karton ambalajların tamamen yandı. Mucize eseri ölen ve yaralanan olmadı. Elektrik kontağından çıktığı sanılan yangında maddi zararla ilgili tespit çalışmaları devam ediyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı