Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Dilencilere ‘Kandil gecesi' baskını

  Eray ARPAŞİN/İZMİR, (DHA)
  06 Ağustos 2009 - 10:48Son Güncelleme : 06 Ağustos 2009 - 10:48

  KONAK Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Ayı öncesi halkın duygularını istismar eden dilencilere göz açtırmamak için denetimlerini sıklaştırdı.

  Zabıta ekipleri Konak İlçesi sınırları içerisinde ‘Berat kandili' nedeniyle inananların duygularını istismar etmeye çalışan 23 dilenciyi yakaladı. Yakalanan dilenciler Konak Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne götürüldü. Ekip araçlarıyla müdürlüğe götürülen dilenciler hakkında ‘Kabahatler Kanunu'nun 33'üncü maddesi uyarınca işlem yapıldı. Üstleri tek tek aranan ve cepleri boşaltılan dilencilerden toplam 201 TL çıktı. Ağlayan ve dert yanan dilenciler, “Utanması gerekenler utanmıyor. Biz neden utanalım. Üç ayda 700 TL maaş alırken, Başbakanımız 7 bin TL aylık alıyor. Bu mu hak adalet? Dilenmek de, aç yaşamak da istemiyoruz. Devlet bize de iş versin” diye konuştu.

  Geçmiş zamanlarda yapılan operasyonlarda dilencilerden toplanan paranın kişi başına 100 TL'nin altına inmediğini anlatan 30 yıllık Zabıta Amiri Ata Birdal, “Ekonomik kriz dilencileri de vurdu. Ekonomik kriz öncesi dilencilerin topladığı ile şimdiki topladığı paralar arasında uçurum var. Dilencilere göz açtırmıyoruz. Gerçekten muhtaç olanlara elimizden gelen yardımı yapıyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı