« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dilara için oynadılar

İki eski dost gurbetçi Çevik Ailesi’nin RETT-Sendromu hastası olan 3 yaşındaki kızlarının Türkiye’de "Yunus Balıkları Tedavisi" görebilmesi için oynanan yardım maçında yer aldı.

Fatih ÖZYAR / BREDA
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE’nin eski oyuncularından Pierre Van Hooijdonk ile Ümit Özat, Hollanda’nın Breda şehrinde anlamlı bir günde bir araya geldi. Çevik Ailesi’nin RETT-Sendromu hastası olan 3 yaşındaki kızları minik Dilara’nın Türkiye’de, "Yunus Balıkları Tedavisi" görebilmesi için Breda kentinin BSV Boeimeer futbol kulübü sahasında oynanan yardım maçında, Hooijdonk, Steenbergen 4 takımının 17 numaralı formasını giyerken, Ümit Özat da Türk karmasının antrenörlüğünü yaptı.

Koçluk yaptı

Hollanda’da top koşturmuş olan profesyonel emektar futbolculardan Emile Schelvis, John Karelse, Patrick Lodewijks, Hugo Borst, Regi Blinker, Aron Winter, Geert Brusselers ve Pierre van Hooijdonk’un yer aldığı Steenbergen 4 takımı, Türk karmasını 6-2’lik skorla yendi. Hooijdonk, takımı adına 3 gole imza atarken, Türk karmasının koçluğunu yapan Ümit Özat, durgun tavırları ile dikkat çekti.

Babadan teşekkür

Dilara
ve ailesi için son umut olan Dolphin-therapie’ye katılabilmesi için maçı organize ettiklerini belirten Hooijdonk ve Ümit Özat, "Ailenin kızları için son umudu, Türkiye’de uygulanan Dolphin-therapie (Yunus balıkları) tedavisi. Belki bu tedavi ile minik Dilara iyileşebi" diyerek, gurbetçi aileye yardım ellerini uzattıklarını söylediler. Fanatik Fenerbahçeli olan Dilara’nın babası Murat Çevik ise girişimden dolayı emeği geçen herkese teşekkür etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler