Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Diktatörler korkaktır

  Mustafa KÜÇÜK / KOCAELİ
  15 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 15 Temmuz 2012 - 00:22

  AK Parti Kocaeli 4’üncü Olağan Kongresi’nde konuşan Başbakan Erdoğan, Suriye’de meydana gelen son katliam için “Halkına silah çevirenler, halkına helikopterlerden bomba yağdıranlar sadece ve sadece kendi sonlarını hazırlarlar. Bütün diktatörler korkaktır. Bütün diktatörler zalimdir” dedi.

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Suriye için artık sözün bittiğini belirterek, “Bu alçakça katliamlar, bu soykırım girişimleri, bu insanlık dışı vahşet, artık gitmekte olan bir rejimin ayak seslerinden başka bir şey değildir. Bütün diktatörler korkaktır. Bütün diktatörler zalimdir. Bütün diktatörler, ülkelerinin düşmanlarından değil, kendi halklarından çekinirler” dedi. Başbakan Erdoğan, Kocaeli İsmet Paşa Stadyumu’nda düzenlenen AK Parti Kocaeli 4’üncü Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada, Suriye yönetimini ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Başbakan Erdoğan, Suriye’de önceki gün meydana gelen katliama değinerek şöyle konuştu:

  Halklarından çekinirler

  “Zalim Esad rejiminin gözü dönmüş katilleri, Hama’da, Tireyme beldesine ağır silahlarla saldırdılar. Çoğu kadın, çocuk olmak üzere, 270 civarında masum insan bu insanlık dışı saldırıda hayatını kaybetti. Suriyeli, Hamalı kardeşlerimizin, boğazları kesilerek, idam edilerek, camide toplu halde infaz edilerek katledildiklerini duyuyoruz. Suriye için artık söz bitmiştir. Bu alçakça katliamlar, bu soykırım girişimleri, bu insanlık dışı vahşet, artık gitmekte olan bir rejimin ayak seslerinden başka bir şey değildir. Biz bu sahnenin benzerini Irak’ta Saddam rejiminde, Libya’da Kaddafi rejiminde, Mısır’da Mübarek rejiminde gördük. Bütün diktatörler korkaktır. Bütün diktatörler zalimdir. Ülkelerinin düşmanlarından değil, kendi halklarından çekinirler.

  ‘Yavru Esad’ aynı yolda

  Suriye’deki dikta rejimi, on yıllar boyunca, işgal altındaki toprakları için tek bir mermi atamadı, kendi hava sahasındaki, kendi toprağındaki, kendi karasularındaki silahlı askeri araçlara tek mermi sıkma cesaretini gösteremedi. Bunlar, ancak ve ancak, uluslararası sularda, silahsız uçan uçaklara saldırabilirler. Er ya da geç, bu eli kanlı zalimler gidecek ve Suriye halkı eninde sonunda bunlardan hesap soracaktır. 1982 yılında Suriye’nin Hama kentinde çok ağır, insanlığa kara bir leke olarak geçecek bir katliam yürütüldü ve 40 binden fazla masum sivil toplu olarak hunharca öldürüldü. Baba Esad yaptı bunu, şimdi de yavru Esad aynı yolda yürüyor. Baba Esad rejimi tarafından Suriye halkının bir bölümü sistemli bir soykırıma tabi tutuldu. 1982’de Türkiye de bu katliama ses çıkarmadı. Ama bugün öyle bir Türkiye yok. Bugün, kardeşlerinin acısına sırtını dönen Türkiye yok. Suriye’de, bu kukla diktatöre, bu taşeron rejime karşı, özgürlük, bağımsızlık, demokrasi mücadelesinde Suriyeli kardeşlerinin yanında olmaya devam eden bir AK Parti iktidarıyla Türkiye var.  Şu anda 40 bini aşkın Suriyeli misafirimiz. Kapılarımız açık, ne kadar gelirse almaya devam edeceğiz. Bizi Suriye konusunda eleştiren CHP Genel Başkanı, buyursun şimdi Hama katliamı karşısında söyleyecek sözü varsa söylesin. Buyursun şimdi, dostu, yol arkadaşı Esad’ın bu kanlı katliamını savunsun. 

  Yeni CHP kadın dövüyor

  Bakın bu aralar CHP devamlı yenileniyor. Yeni CHP’nin eskiye göre çok önemli bir farkı var. Yeni CHP, kadına şiddeti artık gelenek haline getirdi. Kemal Bey daha İstanbul’a Büyükşehir Belediye Başkan adayıyken, Bağcılar’da seçim otobüsünde çarşaflı kadınları dövdüler. TBMM’de, kadın gazeteci tartakladılar. Yenimahalle’de CHP’li kadınlara şiddet uyguladılar. En son Sultanbeyli’de, Kadın Kolları Başkanı şiddete maruz kaldı. İşte yeni CHP bu.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı