SAMSUN HABERLERİ

‘Dikkuyruk Ve Arkadaşları’ TEGV’li Öğrencilerle Buluştu

IHA
28.07.2015 - 15:12Son Güncelleme : 28.07.2015 - 15:13

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Samsun Eğitim Parkı tarafından düzenlenen ve YEDAŞ'ın da Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri arasında yer alan 'Dikkuyruğu Koruyoruz' projesiyle desteklediği Yaz Kulübü Eğitim Programı etkinlikleri kapsamında öğrenciler, Kızılırmak Deltası'nı gezdi.

IHA

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Samsun Eğitim Parkı tarafından düzenlenen ve YEDAŞ’ın da Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri arasında yer alan ’Dikkuyruğu Koruyoruz’ projesiyle desteklediği Yaz Kulübü Eğitim Programı etkinlikleri kapsamında öğrenciler, Kızılırmak Deltası’nı gezdi.
Gezi esnasında Kuş Cenneti’ni ve Leylek Ormanı’nı ziyaret ederek, Bafra Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefi Cengiz Akyüz’ün rehberliğinde sunumları dinleyen öğrenciler, hem eğlenceli vakit geçirdi hem de kuş türleri ve delta hakkında birçok bilgiye sahip oldu.
YEDAŞ’la Enerjimi Doğru Kullanıyorum (EDK) Projesi kapsamında tanıştıklarını belirten TEGV Samsun Eğitim Parkı’nın Eğitim Gönüllüleri, "Öğrencilerimize enerji verimliliği temalı eğitimler vermiştik. Oldukça verimli bir eğitim olmuştu ve öğrencilerimiz evlerinde öğrendiklerini uygulamaya başlamıştı. Dikkuyruğu Koruyoruz Projesi için de yapılan gezi ve sunumlar öğrencilerimiz için keyifle geçen bir eğitim süreci oldu. YEDAŞ’ın sosyal sorumluluk projelerinde TEGV’i paydaşı olarak görmesi bizler için onur vericidir. YEDAŞ Genel Müdürü Sayın Nurettin Türkoğlu’na, TEGV ailesine olan desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz" dediler.
“DİKKUYRUK VE ARKADAŞLARI YEDAŞ’IN ‘ONUR PROJESİ’DİR”
Kurumsal Sosyal Çevre dalında Birincilik Ödülü’ne sahip Dikkuyruğu Koruyoruz Projesi’nin YEDAŞ’ın ’onur projesi’ olduğuna dikkat çeken YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, "Göçünün 2 ayını Kızılırmak Deltası’nda konaklayarak geçiren ve nesli tükenmekle karşı karşıya olan dikkuyruk ördeğine ve aynı familyadan olan arkadaşlarına Dikkuyruğu Koruyoruz Projesi kapsamında sahip çıkıyoruz. Avlanabilen bir ördek türü oldukları için Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile yapılan protokol gereği tüm koruma programları içinde yer alıyoruz. ‘Dikkuyruk ve arkadaşlarını’ elektrik faturalarında tanıttık. Facebook ve Twitter gibi sosyal medya üzerinden de bilinçlendirme çalışmalarımız sürüyor. Bu projede en önemli tanıtım ise çocuklarla oluyor. Çeşitli eğitici oyunların ve sunumların yer aldığı etkinliklerde, çocuklara kuş sevgisini küçük yaşta aşıladığımız gibi ’çocuktan al haberi’ mantığını kullanarak, ebeveynlere çocukları aracılığı ile ulaşıyoruz" dedi.
“DAĞITIM MERKEZLERİNİ DİKKUYRUKLA GİYDİRİYORUZ”
Kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde ‘sürdürülebilir’ olmanın önemine değinen Türkoğlu, "Misafiri olduğumuz şu dünyada, gelecek kuşakların yaşam haklarına saygı duymayı, çok müdahale etmeden, ekolojik dengeyi korumayı amaçlıyoruz. Türkiye’de ilk kez bu kadar geniş kapsamda, uluslararası KSS yaklaşımını benimseyerek uygulayan bir şirketiz. ’Enerjimizi Harekete Geçiriyoruz’ temasıyla başlattığımız ve ’Bir Bölgesel Sürdürülebilir Kalkınma Hareketi’ ile olgunlaştırdığımız kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle, bölge halkında farkındalık ve sorumluluk bilinci oluşturduğumuza inanıyoruz” diye konuştu.
Samsun’daki dağıtım ve trafo merkezlerinin dikkuyruk ördeği görselleriyle giydirilmesi çalışması hakkında da bilgi veren Genel Müdür Türkoğlu, "Bu çalışma sayesinde binalarımızdaki beton görünümünü ortadan kaldırarak, estetik bir görünüm kazandırmış oluyoruz. Hem de dikkuyruk ördeğini tanıtıyoruz. Bu çalışmamız müşterilerimizin çok hoşuna gitti ve talepler gelmeye başladı. Tüm talepleri değerlendiriyoruz. Uygun görülen binalarımızda giydirme çalışmalarına devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden ‘Dikkuyruk Ve Arkadaşları’ TEGV’li Öğrencilerle Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Dikkuyruk Ve Arkadaşları’ TEGV’li Öğrencilerle Buluştu haberi güncellenecektir.

  SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:31
  • Guneş
   06:13
  • Öğle
   12:39
  • İkindi
   16:05
  • Akşam
   18:43
  • Yatsı
   20:12
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı