« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dikkatli olmalıyız

A Milli Erkek Basketbol Takımımızın başantrenörü Bogdan Tanjevic, Radyospor'da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’nda yaptığı açıklamada Avrupa Şampiyonası’ndaki takımların birbirinden güçlü olduğunu belirterek, “Hedefler açısından kesin olarak konuşmak doğru olmaz. Ama orada savaşan bir Türk Milli Takımı olacak” dedi. Tanjevic, Kerem Gönlüm’ün durumunu ise “herkes için zor bir süreç” olarak niteledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Tanjevic, İngiltere’deki turnuvada iyi mücadele ettiklerini belirterek “Eksiklerimiz vardı, defansif açıdan kendimizi biraz daha geliştirmeliyiz, ama genel olarak bu süreçten memnunum” dedi.

Ankara’da yapılacak Efes Cup maçlarının takımı test etmek açısından son derece önemli olduğunu dile getiren tecrübeli çalıştırıcı “Orada güçlü takımlarla karşılaşacağız, bu süreçte iyi mücadele etmemiz gerekir. Tüm konsantrasyonumuzu bu turnuvaya göre ayarlıyoruz. Buradaki görüntümüz Avrupa Şampiyonası’ndaki hedeflerimiz açısından önemli bir gösterge olacaktır” şeklinde konuştu.

AVRUPA ŞAMPİYONASI ÇOK ZORLU OLACAK

Avrupa Şampiyonası’ndaki hedefleri için kesin konuşmanın doğru olmayacağını dile getiren Tanjevic, milli takımımızın mücadeleci kimliğinin ön plana çıkacağını belirterek “Biz her maç daha iyi olacağız. Etap etap düşünüyoruz. Her maçta daha iyi sonuç almak için mücadele etmeliyiz.  Biz her zamanki arzumuzla Polonya’ya gideceğiz. Orada savaşan bir Türk milli takımı olacak. Ancak çok güçlü takımlar bizi bekliyor. İspanya, Litvanya, en büyük favorilerden Rusya takımı, sürpriz yapabilecek takımlar olarak Hırvatistan, Slovenya öne çıkıyor. Önceden ne olacağını kimse bilemez. Bizim umudumuz iyi basketbol oynamak ve mücadeleci kimliğimizle finale kadar çıkmak” ifadelerini kullandı.

KEREM BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR OYUNCU

Bogdan Tanjevic, Kerem Gönlüm konusunda ise şunları söyledi: “Kerem’in başına böyle bir olayın nasıl geldiği konusunda fikrim yok. Bu gerçekten zor bir durum. Çözmesi de güç. Ama Kerem bizim için çok önemli bir oyuncu. Süreci hep birlikte göreceğiz.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler