Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Dikkat! Namusa 1 mt

ÜRÜN oldukça etkili değerli okuyucu !

Denedim.
Kendi üstümde...
Zaten, elinize almaya bile gerek yok, bayılıyorsunuz görür görmez acıdan…
Uzaktan da olsa çok etkili.
Bana güvenmiyorsanız kullanıcı yorumlarını okuyun.
Evcil hayvanının üstünde deneyen varmış.
Karısının, sevgilisinin üstünde...
Halasının kızının...
Ama korkmayın bir şey yapmamış sonuncusu, deneğinin üstünde, sadece sıkmış...
“İstediğiniz kadını elde edin” yaratıcı temalı, bayıltıcı sprey satan site, gönül isterdi ki son derece rezil şekilde de olsa sosyal bir deneyin parçası olsun.
Ya da şuursuz biri çıkıp “tecavüze dikkat çekmek istedim de ondan bu yola başvurdum” desin.
Razıydım.
Ama gerçekti.
Site ertesi gün kapatıldı.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahinin parmağı olduğunu öğreniyoruz ertesi gün bu rezaletin son bulmasında.
Hatırlarsanız, meclis açıldığında kadın siyasetçilerin varlıklarını nasıl belli edeceğini sormuştuk.
Bir kadın kanayan yarasına en iyi yine bir kadın parmağı iyi gelecektir ve bunu da sunacağı çözümlerle kadın siyasetçiler yapabilir, demiştik.
Kadına şiddeti önleme kanun tasarısı hazırlanırken Bakan Şahin’in kadın örgütleri, kadın cinayetlerini durduracağız platformu, pembe hayat ve çeşitli illerden gelen kadın platformlarıyla sıkı teması samimiyetini, hassasiyetini açıkça ortaya koyuyor ve çözümlerin kalıcı olacağına dair inancımı güçlendiriyor.
“Dün bir bugün iki daha yeni açıldı Meclis” demeyin ama diğer kadın siyasetçilerimiz, merak ediyorum sahi siz nerdesiniz, neler yapıyorsunuz bir kadının acısını dindirmek için?
Bu arada hatırlatayım, bugün, toplu tecavüze uğrayan bir kadının 5. duruşması var Fethiye’de.
Gerçek adalet isteyen herkesin davasında, gerçekleşecek tecavüzlerin önünü alacak emsal bir karar çıkması en büyük dileğim.
Yoksa adaletin terazisini elinde tutan gözleri bağlı kadın, kendisine tecavüz edenlerin gerçekte kim olduğunu hiçbir zaman ayırt edemeyecek.
Not: Antalya ilçe milli eğitim müdürlüğü, kız ve erkek öğrencilerin birbirlerine 1 metreden fazla yaklaşmasını yasaklamış.
Titrinden eğitimci olduğunu sandığım kişiye nacizane önerim okulu ve kız öğrencilerin etrafını tabelalarla donatması, işi kolaylaşır sapık zihniyetler yetiştirme adına, şöyle bir uyarıyla.
Dikkat! Namusa 1 metre!

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI