Teknoloji Haberleri

  Dikkat! iPhone'larda o tuş değişiyor!

  Hürriyet Haber
  27.04.2016 - 08:00 | Son Güncelleme:

  Apple'ın bu yıl eylülde tanıtacağı iPhone 7'de yıllardır görmeye alışık olduğumuz 'home' butonu yerini yepyeni özelliklerle gelen bir butona bırakıyor.

  Yeni bilgiler, iPhone 7'nin su geçirmezlik yeteneğine sahip olacağını söylüyor. İlk defa duymasak da bu seferki iddianın kaynağı farklı.

  Apple'ın tedarik zincirinden DigiTimes ile konuşan kaynaklara göre iPhone 7, su geçirmezlik testlerinin ve yeni home düğmesinin testlerinin üçüncü aşamasını tamamladı. Yeni home düğmesinin bir düğmeden çok sensör olacağı, üzerine basmak yerine parmağımızı dokunduracağımız söyleniyor. Bununla birlikte düğmenin iPhone 6S'in ekranı gibi basınca duyarlı olması da muhtemel.

  Appleın geliri 2003ten bu yana ilk kez düştüApple'ın geliri 2003'ten bu yana ilk kez düştü

  DigiTimes, Apple sızıntıları sözkonusu olduğunda pek güvenilir bir kaynak değil. Ancak daha önceki sızıntılar ve dedikodular, hatta bir patent, su geçirmez iPhone'un gerçek olabileceğini söylüyordu. iPhone 6S'in suya karşı beklenenden daha dayanıklı olması da su geçirmez iPhone 7 ihtimalini gerçekleştiriyor. Home düğmesiyle ilgili dedikodulara biraz daha dikkatle yaklaşmakta fayda var çünkü düğmenin kaldırılacağı daha önce de söylenmişti.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BİLGİSAYARINIZ İÇİN 33 MÜTHİŞ DUVAR KAĞIDI

  Etiketler: telefon
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı