Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dikkat Fener!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

Fenerbahçe, Borussia Dortmund karşısındaki ilk önemli sınavını farklı galibiyetle geçerken, ligin ikinci yarısı için de olumlu sinyaller verdi. Türk futbolunun bir hastalığı vardır ki, oldum olası futbolumuzun yakasından bir türlü inmez. Böylesine kazanılmış olan maçlar sonrasında futbolcularımız, inanılmaz değişik havalara girer, kendi liglerimizde oynayacak olan takımlarımızı da küçümserler.

Şimdi Fenerbahçe'nin Çanakkale Dardanel'le oynayacağı lig maçının şampiyonluk için ne kadar önemli olduğunu herhalde Fenerbahçeli futbolcular benden daha iyi biliyorlardır.

İyi bir takım oluştu. Oynadıkları futbol da parmak ısırtacak kadar keyif verici. Atılan goller, üretilen gol pozisyonları ile iyi bir Avrupa takımı görüntüsü verdiler. Buraya kadar her şey iyi, güzel de, sonrasında gelecek umursamazlık, Fenerbahçeli futbolcuları ödeyemeyecekleri faturalarla karşı karşıya bırakabilir. Onun için, onları aynı Borussia Dortmund maçındaki gibi ciddiyete davet ediyorum.

<ı>Geleceğine taş koyma

Fenerbahçeli futbolcular, kalecisinden oynatılmayan yedeklerine kadar aynı ciddiyet içinde olurlarsa, gönül veren Fener kitlesine de olumlu sinyaller vereceklerdir.

Fenerbahçe, eğer bu sene şampiyonluğa baş koyduysa, önceki günkü Dortmund maçındaki görüntülerin tekrarının devamı içinde olmalıdırlar.

Serkan diye gencecik, altyapıdan gelme bizim Ali Baba'nın oğlu Metin Şen'in yarattığı futbolcuyu beğenenlerin başındayın. Yalnız Serkan'cık zaman zaman inanılmaz pozisyon hataları içine giriyor, iyi futboluna gölge düşürecek yanlışlar yapıyor. Örneğin, Dortmund maçında penaltıya sebebiyet verecek yanlışlardan kendisini arındıramadı. Serkan geleceği parlak bir futbolcu kardeşimiz ise, yarınlarda büyük bir futbolcu olabilmesi için aklını başına da toplaması lazım.

Biz altyapıdan gelen futbolcularımıza el bebek, gül bebek gibi bakarken, başlangıçta eleştirilere değil, övgülere yer veririz. Bu övgülerimizin yanı sıra, eğer tenkitlere de maruz kalıyorsa kabahat bizde değil, o kişinin kendisindedir. Aman Serkan kendine dikkat et ve geleceğine taş koyma.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler