İZMİR HABERLERİ

Dikili Devlet Hastanesi'ne kırmızı onur

DHA
21.09.2016 - 10:40Son Güncelleme :

İZMİR’de hayata geçirilen ve giderek yaygınlaşan Kırmızı Bayrak Projesi kapsamında Dikili Devlet Hastanesi de 'kırmızı bayrak' alarak örnek hastane oldu.

DHA


İzmir'de engellilerin yaşamlarını kolaylaştıracak düzenlemelerin yapılabilmesi için 2013 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Daire Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından "Engelsiz İzmir Kırmızı Bayrak Komisyonu" kuruldu. Komisyon özellikle halka açık binaların engellilerin kullanımına uygun olması için çalışmalar yaparak, yönetmeliklere uygun olanlara da örnek olması için 'kırmızı bayrak' asma kararı aldı. Engelli vatandaşların erişimine uygun mekân sayısının artırılmasını hedeflenen uygulamayla kırmızı bayrak 1, 2 ve 3 yıldızlı olmak üzere üç kategoride verilmeye başlandı. 1 yıldız erişilebilirlik konusunda istenilen kriterlerin en az yüzde 60’ını, 2 yıldız en az yüzde 75’ini, 3 yıldız ise belirtilen kriterlerin en az yüzde 90’ını sağlayan kamuya açık faaliyet gösteren açık veya kapalı mekânlara ve ulaşım araçlarına veriliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne başvuran Dikili Devlet Hastanesi de yapılan incelemeler sonucunda 2 yıldızlı kırmızı bayrak asmaya uygun bulundu.


Kırmızı Bayrak için 2016 yılı başında İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne başvurduklarını belirten Dikili Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Mustafa Molla Eralp, "Başvurumuzdan sonra'Engelsiz İzmir Kırmızı Bayrak Komisyonu' hastanemizde görme, işitme ve ortopedik engellilerin binayı kullanımında ihtiyaç duydukları yönlendirme levhaları, rampalar, tuvaletlerin konumu, öncelikli asansör gibi birçok kıstası dikkate alarak incelemeler de bulundu. Komisyonun 30.06.2016 tarihli kararı ile de hastanemiz 2 yıldızlı kırmızı bayrak asmaya uygun bulundu. İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreterliği bünyesinde, ilk kırmızı bayrak alan engelli dostu hastane olmanın sevinç ve gururunu tüm hastane çalışanlarımızla birlikte yaşamaktayız. Hastanemizin almış olduğu 2 yıldızlı kırmızı bayrağımızı 3 yıldıza yükseltebilmek için çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz" dedi.


İzmir Kuzey KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu da "Türkiye’de ilk ve tek olarak İzmir’de hayata geçirilen 'Engelsiz İzmir Kırmızı Bayrak Projesi' kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi Komisyonu tarafından yapılan incelemeler sonucunda Dikili Devlet Hastanesi’nin 2 yıldızlı kırmızı bayrak asmaya uygun görülmesi gurur verici. Dikili Devlet Hastanesi’nin bu başarısının tüm kamu hastanelerine örnek olmasını diliyor hastane yönetimini ve emeği geçen tüm çalışanlarımızı tebrik ediyorum" diye konuştu.

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Dikili Devlet Hastanesi'ne kırmızı onur hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Eylül 2016 tarihinde saat 10 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dikili Devlet Hastanesi'ne kırmızı onur haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:38
  • Guneş
   07:15
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:14
  • Akşam
   18:39
  • Yatsı
   20:04
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı