Ege Haberleri

  Dikili’de Başkan Özgüven’e beraat

  İZMİR, (DHA)
  07.01.2012 - 21:30 | Son Güncelleme:

  DİKİLİi Belediyesi’nin 2007 yılında park, bahçe, bakım-onarım, çöp toplama ve nakil işleri için yaptığı üç ihaleye fesat karıştırmakla suçlanan Başkan Osman Özgüven, yardımcısı Yusuf Altıparmak ve Fen İşleri Müdürü Ali Uygan beraat etti.

  Dikili Ağır Ceza Mahkemesi heyeeti, yaklaşık iki yıldır süren davanın son duruşmasında, bilirkişi raporları doğrultusunda ihalelerde kamu zararı ve kişi menfaati olmadığına, ihalelerde usulsüzlüğe rastlanmadığına hükmetti.

  İlçe temmuzda çöp yığınıydı

  İlçedeki çöpün toplanması için Temmuz 2007’de üç aylık ihale yapmak zorunda kaldıklarını belirten Özgüven, şunları söyledi:“Temmuz ayında ihale yapmak zorunda kaldık. Biz de bir an önce ihale yapılsın ilçe çöp içinde kalmasın diye üç firmadan teklif alıp ihale yaptık. Kapalı zarf usulü ile yapsaydık en az 80 gün sürecekti ve bu sırada ilçede çöp toplanamayacaktı. Eski Belediye Başkanı Yüksel Uçar ile birkaç kişi bizim ihaleye fesat karıştırdığımızı iddia ederek dava açtılar. Bu konuda iki kez müfettişler inceleme yaptı, bilirkişi geldi, ancak sonunda kamu zararı olmadığı ortaya çıktı.”

   

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı