Ege Haberleri

EGE

  Dikili-Bergama güçbirliği

  İZMİR, (DHA)
  27 Aralık 2009 - 00:00Son Güncelleme : 26 Aralık 2009 - 21:17

  Dikili ve Bergama’nın turizm potansiyellerini birleştirmeyi hedefleyen, TÜBİTAK’ın desteklediği, “Sürdürülebilir Turizm Yaklaşımıyla Dikili ve Bergama’yı Bütünleştirme Potansiyeli” adlı proje başladı.

  Ege Üniversitesi (EÜ) Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fusun Baykal, Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gözde Emekli, Bergama Yüksekokulu Ağırlama Hizmetleri Programı Öğretim Görevlisi Emre Ataberk ve Coğrafya Bölümü Araştırma Görevlisi İlkay Südaş’ın gerçekleştireceği projenin 1 Kasım 2010’da sonuçlandırılması hedefleniyor. Dikili ve Bergama’nın turizm ortaklılığının diğer ilçelere de örnek olacağını belirten Bergama Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Erhan Kırtay, şunları söyledi:

  Türkiye’ye örnek

  “Proje iki ilçenin turistik arz, talep ve pazar potansiyellerini saptayacak ve turizmde bütünleşmelerini sağlayacaktır. Her iki ilçemizin ekonomilerinde turizmin bugünkü düzeyi yeterli değildir. Çünkü her iki ilçenin de güçlü yönleri yeterince fırsata çevrilmemiş.”
  Proje sonuçlarının mutlaka hayata geçirileceğini söyleyen Prof. Baykal da, “Proje sonunda sürdürülebilir turizme Türkiye’den iyi bir örnek gerçekleştirilecektir. Proje, ülkemizde bir ilk olma özelliği taşıyacaktır” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı