« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dik duralım yeter

Beşiktaş Teknik Direktörü, "Yola çıkarken 4 büyük hedefimiz vardı. 5 günlük aranın ardından iyi futbol ortaya koymak istiyoruz. Bunu da yapacağız. Oyuncularıma, yönetime son derece güveniyorum" dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Tüm Kayserililer Derneği’nin (TÜMKAYDER) Çamlıca’daki geleneksel iftar yemeğinde büyük hedefler için yola çıktıklarını söyledi. Dernek başkanı Muzaffer Oflaz tarafından özel ödül verilen Sağlam, 600 kişinin katıldığı iftar yemeğindeki konuşmada "Yola çıkarken dört büyük hedefimiz vardı" dedi ve şöyle devam etti:" İlk hedefimizin biri Şampiyonlar Ligi’ne kalmak, Türkiye Süper Ligi’nde şampiyon olmak, Türkiye Kupası’nı almak, başarıyı kovalarken genç oyuncularla takviyeli geleceğin takım oluşturmak. Şampiyonlar Ligi’ne kaldık. Yukarılara çıkma hedeflerimiz var. Süper Lig’de her takımın iniş çıkışları olabilir, maç sonuçları ortada. Bu hedeflerde yürüyoruz.

Maddi durum ortada

Elimdeki kadro ile en iyisini yapmaya çalışıyorum. Sezon başında kulübün parasal sorunlarını düşünerek kulübün imkanları doğrultusunda Diatta ve Higuain’i aldık. Hedeflerim doğrultusunda işlerimi kolaylaştıracak, çok iyi oyuncular isterim, ama ortada bir de maddi durum var. Yabancı transferi de kulübün imkanları doğrultusunda yapıldı. Higuain ve Diatta gibi yabancı oyuncular takımda bulunan 15 oyuncudan daha ucuz oyuncular. İkisinin toplam maliyetleri 8.5 milyon Euro. Bu paraya dışardan daha iyilerini alamazdık. Ellerinden geleni yapıyorlar. Benim en iyi silahlarım onlar."

Takımıma güveniyorum

Sağlam,
milli maç nedeniyle verilen aranın kendilerine çok iyi geldiğini vurgulayarak sözlerini şöyle bitirdi: "Hiçbir takım kolay maç kazanamıyor. Şampiyonluk yarışında ve zirve mücadelesinde takım belirlemenin yanlış olduğunu düşünüyorum. Porto yenilgisi beni çok üzdü. Ama kazanma arzusu gelecek adına umutlandırmıştı. Gençlerbirliği maçından çok keyif aldım. 5 günlük aranın ardından iyi futbol ortaya koymak istiyoruz. Bunu da yapacağız. Oyuncularıma, yönetime son derece güveniyorum. İyi olduğumuzu istemeyenler karşısında dik duralım, birlik olalım, kesinlikle başarılı olacağımıza inanıyorum."

Bunları da Beğenebilirsiniz