Dijitalleşmeye her yıl 100 milyon dolar yatıracak

REUTERS
02.05.2017 - 16:26 | Son Güncelleme:

Yapı Kredi YKBNK.IS Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan, teknolojiye yaptıkları yatırımın toplam yatırımın yüzde 80'ini oluşturduğunu belirterek, sadece dijitalleşmeye her yıl 100 milyon doların üzerinde yatırım yaptıklarını söyledi.

Yapı Kredi'nin yeni dijital ürünlerinin tanıtıldığı basın toplantısında Erdoğan, bankanın yatırımları arasında teknolojiye ayırdığı payın yüzde 80'leri bulduğunu belirterek, "Üç dört sene önce toplam yatırımın yüzde 50'si teknoloji yatırımıydı. Bu oran geçen sene yüzde 70'ler seviyesindeydi, bu sene de yüzde 80'in üzerine çıktı. Önümüzdeki dönemde de teknoloji yatırımlarının toplam yatırımlardan aldığı pay en az yüzde 80'lerde olacak. Sadece dijitalleşmeye ise her yıl 100 milyon doların üzerinde yatırım yapıyoruz" dedi.

Teknoloji yatırımları sürerken bankanın şube kapatma planlarının olup olmadığına dair bir soruya da Erdoğan, "...Optimizasyon çalışmaları yapılıyor. İhtiyaç olduğunda belli noktalarda açıyoruz... Şu an netleştirdiğimiz bir rakam yok. Yeri geldiğinde şube de açıyoruz çünkü, ihtiyaç odaklı bunlar" dedi.

Temel müşteri kazanım noktalarının şubeler olduğunu kaydeden Erdoğan, yeni müşteri kazanımı ve o ilişkinin derinleşmesinde hala şubelerin önemli olduğunu belirtti.EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı